انگلیس: ناکامی مذاکرات ژنو در مورد سوریه یک ˈعقبگرد جدیˈ است

سوریه

لندن - ایرنا - وزیر خارجه انگلیس با ابراز نگرانی از عدم پیشرفت در مذاکرات ژنو در مورد سوریه، گفت: ناکامی در این مذاکرات و عدم توافق در مورد دور بعدی گفت و گوهای ژنو یک ˈعقبگرد جدیˈ است.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت خارجه انگلیس، ˈویلیام هیگˈ همچنین ادعا کرد که مسئولیت ناکام ماندن مذاکرات ژنو بطور کامل بر عهده دولت بشار اسد است.

وی گفت: اظهارات امروز اخضر ابراهیمی در ژنو نشان داد که رژیم حاضر نیست درباره تشکیل یک ˈبدنه اجرایی انتقالیˈ گفت و گو کند، در حالی که این موضوع در مرکز مذاکرات قرار دارد و راهی مهم برای پایان منازعه است.

وزیر خارجه انگلیس در عین حال تاکید کرد: این نمی تواند پایان راه باشد. در حالی که جنگ در سوریه هر روز تلفات و خرابی های بیشتری به بار می آورد، ما باید به خاطر مردم سوریه هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا پیشرفتی در جهت حل و فصل سیاسی بحران حاصل شود.

دولت انگلیس یکی از حامیان اصلی گروههای مسلحی است که در سوریه می جنگند.

هیگ افزود: ما به حمایت قوی خود از اخضر ابراهیمی و روند مذاکرات ژنو ادامه خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد که برای رسیدگی به وضعیت اسفناک انسانی در سوریه قطعنامه ای در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود.

دور تازه مذاکرات سوریه موسوم به کنفرانس ژنو 2، روز شنبه و دقایقی پس از شروع آن متوقف شد و اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل در یک کنفرانس خبری ناکام ماندن مذاکرات را اعلام کرد. وی همچنین از مردم سوریه به خاطر بن بست پیش آمده، عذرخواهی کرد.

اروپام**345
کد N124993