مصوبه‌ کشورهای اسلامی برای جلوگیری از نابودی میراث مذهبی و تاریخی سوریه

جلوگیری از نابودی میراث مذهبی و تاریخی در سوریه از جمله مصوبات کمیته تخصصی امور فرهنگی، حقوقی و گفت‌وگوی بین تمدن‌ها و ادیان اجلاس بین‌المجاس اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نشست عصر امروز این کمیته که در هتل آزادی تهران برگزار شد، تلاش برای توقف خشونت فرقه‌ای میان مسلمانان و محکومیت فتاوای تکفیری که منجر به کشتن مسلمانان می‌شود، از جمله مصوبات بود.

گفت‌وگو میان فرقه‌های مختلف اسلامی در پرتو وحدت ملل اسلامی، تاکید بر تصویب سیاست مشترک به منظور جلوگیری از مخدوش کردن تصویر اسلام به بهانه آزادی بیان و رد انگیزه‌های فرقه‌گرایی از دیگر مصوبات کمیته امور فرهنگی بین‌المجالس اسلامی بود.

کمیته تخصصی امور فرهنگی، حقوقی و گفت‌وگوی بین تمدن‌ها و ادیان همچنین در نشست عصر امروز، کشتار مردم بی‌گناه به واسطه بمب‌گذاری انتحاری و تروریستی را محکوم کرد و ضمن حمایت از مردم فلسطین به منظور مبارزه با تروریسم، مقرر کرد که یک کمیته پارلمانی اسلامی متشکل از کشورهای عضو اتحادیه تشکیل شود.

محکومیت اقدامات تروریستی که مردم سوریه را هدف قرار داده و همچنین جلوگیری از نابودی میراث مذهبی و تاریخی این کشور از دیگر مصوبات کمیته بوده است.

انتهای پیام

کد N124899