هفتمین دور گفت‌وگوی مرکز گفت‌وگوی ادیان

ابراهیمی: با گفت‌وگو بین ادیان می‌توان مقابل قدرت‌های استکباری ایستاد

سیاسی

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ما با گفت‌وگو می‌توانیم مقابل موجی که قدرت‌های استکباری و سلطه‌گر به راه انداختند و قصد ارائه تصویری ساختگی و دروغین از چهره‌های ادیان دارند، بایستیم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوذر ابراهیمی ترکمان در هفتمین نشست دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان با شورای جهانی کلیساها اظهار کرد: اگر دیروز با توهین به مقدسات ادیان مواجه شدیم، امروز در جبهه مشترک به نام جبهه پیروان ادیان توحیدی در اقدامی سریع حرکت آنها را محکوم کردیم و به پیشنهاد ریاست جمهوری ایران در قطعنامه‌ای که به تصویب سازمان ملل متحد رسید، جهان را به مقابله با خشونت و افراطی‌گری دعوت کردیم.

وی ادامه داد: امروز جامعه جهانی با موجی از افراطی‌گری و خشونت و هراس از دین مواجه است. موجی که قدرت‌های استکباری و سلطه‌گر آن را به راه انداختند و با تمام توان قصد ارائه تصویری ساختگی و دروغین از چهره‌های ادیان دارند و ما با گفت‌وگو می‌توانیم در مقابل آنها بایستیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خاطرنشان کرد: عنوان اصلی این دوره از گفت‌وگو‌ها «معنویت و مدرنیته» است. مسلم است که معنویت همواره با ادیان قرین بوده است، به گونه‌ای که امروز افراد با شنیدن واژه معنویت آن را از خدا که محور ادیان است، جدا نمی‌کند. هرچند در این باب کم و بیش تفاوت‌هایی وجود دارد.

ابراهیمی در پایان گفت: امید است که این گفت‌وگوها بتواند ضمن ترسیم جایگاه معنویت و مدرنیته، در اندیشه اسلامی و تفکر مسیحی به بررسی رابطه معنویت با علوم انسانی، تکنولوژی، فلسفه، امنیت، معیشت، هنر و سلامت مدرن، از دیدگاه اسلام و مسیحیت بپردازد.

انتهای پیام

کد N124721