لاریجانی مطرح کرد:

ضرورت برنامه‌ریزی جهت تامین سلامت جسمانی پرستاران

مجلس

برخورداری از روحیه‌ای شاد و با طراوات و بانشاط می‌تواند در چالاکی و توانمندسازی روح و جسم پرستاران تاثیر عمیق بگذارد تا در انجام وظایف محوله بهتر و موفق‌تر عمل کند.

رییس مجلس با صدور پیامی به هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران، توانمندی نظام سلامت را مستلزم مشارکت همه‌جانبه دانست.

به گزارش ایلنا، متن این پیام بدین شرح است:

توانمندی نظام سلامت و بخش پیشگیری و درمان از مبانی اصلی و اساسی در جهت دستیابی به توسعه در کشور می‌باشد که تقویت و کمک به افزایش کیفی این بخش نیازمند مشارکت همه‌جانبه است.

با توجه به نقش کلیدی پرستاران در نظام سلامت جامعه و با عنایت به دشواری‌های شغل پرستاری و حساسیت داشتن چالاکی و انجام ورزش برای این قشر محترم امری ضروری می‌باشد. از آنجایی که خدمت به دیگران هدف اصلی فعالیت کاری پرسنل زحمتکش پرستار است و با توجه به اینکه لازمه ارائه خدمت مفید و اثربخش به جامعه بخصوص در حوزه بهداشت و درمان، برخورداری حوزه سلامت جسم و روان است ضرورت توجه به برنامه‌ریزی جهت تامین سلامت جسمانی پرستاران در کنار سلامت روانی بیش از پیش نمایان می‌شود.

برخورداری از روحیه‌ای شاد و با طراوات و بانشاط می‌تواند در چالاکی و توانمندسازی روح و جسم پرستاران تاثیر عمیق بگذارد تا در انجام وظایف محوله بهتر و موفق‌تر عمل کند و بی‌شک برگزاری جشنواره‌های بزرگی همچون جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران کشور که با مشارکت آحاد جامعه پرستاری اجرا می‌شود از جلوه‌های توسعه ورزش و افزایش روحیه ورزشی و فرهنگ ورزش حرفه‌ای است.

اینک که شهر مقاوم آبادان با دارا بودن سابقه درخشان و داشتن مردم و مسئولینی دلسوز همراه و خوش سلیقه در برگزاری یک مجمع حرفه‌ای و ورزشی امروز چون نگینی در میان شهرهای کشور می‌درخشد و میزبان برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی پرستاران کشور شده است. اینجانب ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این همایش و جشنواره فرهنگی به ویژه سازمان نظام پرستاری و حسن انتخاب شهر آبادان برای میزبانی آن، امیدوارم تمامی عزیزان پرستار کشورمان در همه عرصه‌های کار تلاش و زندگی موفق و سربلندی باشند.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی

کد N124557