لاریجانی/7/: نمایندگان اجازه اظهار نظر در چارچوب قانونی را دارند

رییس مجلس شورای اسلامی بر رعایت چارچوب مذاکرات هسته‌ای برای رسیدن به یک نقشه راه مناسب تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست خبری خود با رسانه‌ها در پاسخ به این پرسش که نفوذ جریان انحرافی در مراکز تصمیم‌گیری موجب تبعیت اقتصاد کشور از مدل‌های غربی شده یا خیر؟ گفت: بنده این گروه را نمی‌شناسم ولی نگاه درونی به اقتصاد و تکیه بر توانایی‌های داخلی ضروری است.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز به دفعات بر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکید کرده‌اند. بسترسازی برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی و تولید بیشتر موجب بهبود شرایط داخلی می‌شود و اصلا راه خروج از شرایط رکودی و بهبود شرایط فعلی، حمایت از تولید و اشتغالزایی است و سمت‌گیری‌های لایحه بودجه این موضوع را نشان می‌دهد.

وی در واکنش به اظهارات برخی از مسئولان آمریکایی گفت: برخی تهدیدات، برای رفع سایر مشکلات سران آمریکایی است و دلیلی به توجه کردن به این تهدیدات وجود ندارد البته به برخی از این تهدیدات که جنبه دخالت در امور داخلی ایران را دارد باید پاسخ داد ولی بنده در کل اهمیت چندانی به این تهدیدات آمریکایی‌ها نمی‌دهم.

لاریجانی در واکنش به پرسشی که موضعش در خصوص شکایت دادستانی از علی مطهری را جویا شده بود، گفت: بنده قبلا در این خصوص اظهارنظر کرده‌ام ولی باید تاکید کنم که نمایندگان در چارچوب‌های قانونی اجازه اظهارنظر در همه امور کشور را دارند اما اگر خارج از این مسیر حرکت کردند هیات نظارت بر نمایندگان باید ورود کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تشریح موضعش در خصوص همکاری با دولت، گفت: همکاری مجلس و دولت در شرایط فعلی امری لازم است و اصلا عبور از شرایط سخت فعلی احتیاج به همکاری قوا دارد. مجلس فضا را در همکاری و کمک به دولت می‌داند اما اظهارنظر نمایندگان نیز آزاد است.

وی تاکید کرد: برآیند حرکت مجلس در موضوعات مختلف به حل و فصل مسائل کمک می‌کند. همان‌طور که در اصلاحیه بودجه 92 نیز نگاه تخصصی حاکم بود.

لاریجانی تاکید کرد: مسیر مجلس در همکاری با سایر قواست.

ادامه دارد

کد N124485