لاوروف: ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه مخالف قوانین بین‌المللی است

سوريه

وزیر خارجه روسیه هر گونه تلاش برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه از طریق جنگنده‌های اف 16 و سامانه‌های موشکی پاتریوت در اردن را نقض قوانین بین‌المللی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی پانوراما، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با اما بونینو،همتای ایتالیایی خود اعلام کرد: اخیرا اخباری از سوی رسانه‌های غربی منتشر شده که نشان می‌دهد بررسی‌های جدی برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه از طریق استقرار سامانه‌های موشکی پاتریوت و جنگنده‌های اف 16 در اردن وجود دارد.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: هر گونه تلاش برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه از طریق جنگنده‌های اف 16 و سامانه‌های موشکی پاتریوت در اردن نقض قوانین بین‌المللی است.

پیشتر نیز روزنامه "وال‌استریت ژورنال" گزارش داد که پیشنهاداتی از سوی آمریکا برای مسلح کردن مخالفان سوری و ایجاد منطقه محدود پرواز ممنوع بر فراز سوریه وجود دارد.

اخیرا آمریکا تعدادی سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت و جنگنده‌های اف 16 را جهت مشارکت در رزمایش‌های سالانه‌ به اردن فرستاد و اعلام کرد که این تجهیزات تا پس از پایان رزمایش‌ها نیز در اردن باقی می‌ماند.

انتهای پیام

کد N124228