در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای ترکمنستانی‌اش

ظریف نسبت به راه‌اندازی راه‌آهن ایران، ترکمنستان و قزاقستان ابراز امیدواری کرد

سیاسی

محمد جواد ظریف نسبت به راه‌اندازی خط راه‌آهن ایران ترکمنستان و قزاقستان در آینده‌ای نزدیک ابراز امیدواری کرد.

محمد جواد ظریف نسبت به راه‌اندازی خط راه‌آهن ایران ترکمنستان و قزاقستان در آینده‌ای نزدیک ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان که در نشست مطبوعاتی مشترک با رشید مرداف همتای ترکمن خود سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه ترکمنستان در فاصله کوتاهی پس از برگزاری سیزدهمین کمیسیون مشترک روابط اقتصادی دو کشور که بسیار خوب و موفق بود به تهران سفر کرده است. در مذاکراتی که انجام شد رایزنی‌های خوبی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه وزیر آب، برق و راه‌آهن و رئیس شرکت دولتی گاز ترکمنستان و همچنین رئیس بانک توسعه این کشور وزیر خارجه ترکمنستان را در سفر به تهران همراهی می‌کنند، ادامه داد: ایران و ترکمنستان علایق و مشترکات فرهنگی، تاریخی و اعتقادی دارند.

وزیر امور خارجه با اشاره به ملاقات‌های وزیر خارجه ترکمنستان در تهران گفت: این مقام ترکمنی صبح امروز(شنبه) با وزیر نفت دیدار کرد و قرار است دیدارهایی با وزیر نیرو، رئیس جمهور و همچنین وزیر راه داشته باشد و صبح فردا با وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار خواهد داشت. همچنین در اسفند ماه نیز نمایشگاه ویژه صنایع ایران در عشق‌آباد برگزار می‌شود که مهندس نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت برای شرکت در افتتاحیه آن به عشق‌آباد سفر می‌کند.

وی ادامه داد: بسیار خرسندیم که در حوزه راه‌آهن خط آهن مشترک ایران ترکمنستان و قزاقستان را داریم که دوستان ترکمن ما با توجه به اینکه بلندترین مسیر از ترکمنستان عبور می‌کند تلاش بسیار خوبی تدارک دیده‌اند و در آینده نزدیک با باز شدن این خط آهن روابط نزدیک‌تر خواهد شد.

ظریف ابراز امیدواری کرد:‌ این رایزنی‌ها به تقویت روابط دو کشور و تامین منافع دو ملت دوست و برادر کمک کند.

انتهای پیام

کد N124155