رییس شورای اتحاد سنی پاکستان: ایران الگوی مقاومت در برابر نظام سلطه است

فجر 92

اسلام آباد - ایرنا - رییس شورای اتحاد سنی پاکستان، جمهوری اسلامی ایران را الگوی کامل مقاومت در برابر نظام سلطه در جهان دانست و تاکید کرد: زیاده خواهان ازجمله آمریکا و متحدان غربی این کشور باید در قبال ایران از اتخاذ سیاستهای دوگانه و تنش زا خودداری کنند.

ˈصاحبزاده محمد حامد رضاˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: ایران ملت مقتدر بوده و موفقیت این کشور در گرو تعهد و عزم مردم ایران به آرمانهای انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی های روز 22 بهمن و گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی گفت: با وجود چالشهای بسیار و طرحهای شیطانی دشمنان، پیروزیها و موفقیتهای انقلاب اسلامی تداوم داشته و پیشرفت ایرانیان با گذشت زمان بیشتر می شود.

حامد رضا، برخی از کشورهای غربی و عربی را به طراحی برنامه هایی علیه ایران متهم کرد و افزود: غربیها هرگز هنجارها و ارزشهای قانونی نسبت به کشورهای اسلامی را رعایت نمی کنند زیرا آنان به جامعه بشری احترامی قائل نیستند.

وی با تمجید و قدردانی از تلاشهای دولت جمهوری اسلامی ایران و مقامهای کشورمان در مسیر تحکیم اتحاد میان امت اسلامی گفت: ایران تحت فشارهای غیرقانونی غرب قرار گرفته و اولین کشوری است که موفق به گذر از این تحریمهای سنگین شده است ؛ بنابراین مسلمانان با توجه به این موضوع مهم باید در برابر توطئه های دشمنان آگاه باشند.

این رهبر مذهبی پاکستان خطاب به جهان غرب بویژه آمریکا افزود که تحریمهای وضع شده علیه ایران غیرقانونی بوده و باید هر چه سریعتر نسبت به لغو این ممنوعیتها از سوی غرب اقدام شود.

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ کشورمان در عرصه های سیاسی، اقتصادی، علمی و بویژه فناوری صلح آمیز هسته ای گفت: توافق اخیر ژنو گامی بلند بسوی اطمینان از پایداری صلح و ثبات در منطقه محسوب می شود.

رییس شورای اتحاد سنی پاکستان بر این باور است: توافق ژنو، موفقیت دیپلماسی ایران و اذعان غرب به حق قانونی توسعه فناوری هسته ای جمهوری اسلامی را بازتاب می دهد.

وی تاکید کرد: توافق هسته ای ژنو میان تهران و گروه 1+5 تبعات مثبتی بر سیاستهای منطقه ای و خاورمیانه داشته و این تحول چهره سیاستهای روشن ایران و اسلام را به جهانیان بازتاب داد.

صاحبزاده محمد حامد رضا با اشاره به اوضاع کنونی در جهان بویژه وضعیت منطقه افزود: امروز آمریکا، رژیم نامشروع صهیونیستی و متاسفانه برخی از کشورهای عربی به تشدید درگیریهای مذهبی میان امت اسلامی دامن می زنند.

آساق ** 1095**1577
کد N124086