استرداد یک مقام ارشد اطلاعاتی دوران قذافی به لیبی توسط دولت نیجر

منابع نظامی در نیجر از استرداد یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی دوران دیکتاتور سابق لیبی به این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ورلد بولتن، "عبدالله منصور"، یکی از اعضای ارشد در سیستم اطلاعاتی دوران معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی که به همراه پسرش "سعدی منصور" در سال 2011 به نیجر گریخت، به اتهام توطئه‌چینی علیه دولت در طرابلس،‌لیبی توسط مقام‌های دولت نیجر به لیبی مسترد شد.

دولت نیجر در مقابل درخواست استرداد سعدی منصور مخالفت کرده بود.

یکی از مقام‌های نظامی نیجر که خواست نامش فاش نشود، گفت: عبدالله منصور به لیبی مسترد شده است. او توسط نیروهای ژاندارمری بازداشت و در بخشی از برنامه تفحص درباره دست داشتن در توطئه چینی علیه دولت طرابلس، مورد بازجویی قرار گرفت.

علی زیدان، نخست‌وزیر لیبی روز گذشته با اعلام اینکه دولت لیبی تحت کنترل است و اظهارنظرها درباره یکی از مقام‌های ارشد نظامی را که خواستار تعلیق فعالیت پارلمان و نجات کشور توسط نیروهای نظامی شده بود،‌رد کرد.

یکی دیگر از منابع نظامی نیجر نیز که خواست نامش فاش نشود، گفت، مقام‌های لیبی شواهدی را کشف کردند مبنی بر اینکه عبدالله منصور در حال توطئه‌چینی برای انجام اقداماتی علیه دولت طرابلس بوده است. اتهامات مذکور از جانب دولت طرابلس مستحکم بوده ما نیز این مرد را به لیبی مسترد کردیم.

انتهای پیام

کد N123682