ده‌ها کشته در جریان چند انفجار در سوریه

جنگ,سوريه

به دنبال وقوع چند انفجار تروریستی در استان‌های "درعا" و "حلب" در سوریه ده‌ها تن از جمله چند کودک کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری روسیه الیوم گزارش داد: در حالی که جمعی از نمازگزاران سوری پس از اقامه نماز جمعه از مسجدی در اطراف منطقه "الیا دودة" در حومه درعا خارج می‌شدند، یک خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شد که بر اثر آن 34 غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد: اطلاعات اولیه حاکی از این است که حدود یک تن مواد منفجره در این خودرو کار گذاشته شده بود.

همچنین انفجار دیگری نیز در منطقه مرزی "تل شهاب" رخ داد که در مقایسه با انفجار "الیادودة" شدید نبود و به زخمی شدن دو کودک و مادر آن‌ها انجامید.

در همین حال، مخالفان سوری اعلام کردند: در حمله‌ای که هتل "کارلتن" در حلب و از مقرهای نیروهای دولتی سوریه را هدف قرار داده بود، پنج سرباز سوری کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند.

مخالفان سوری اعلام کردند: گروه‌های تندرو چند تونل در اطراف و زیر هتل "کارتلن" حفر و آن را بمب‌گذاری کردند که بر اثر آن بخشی از هتل تخریب شد و دست کم پنج نیروی نظامی کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند.

منابع افزودند: درگیری‌های شدیدی میان اعضای گروه‌های تندرو و یگان‌های ارتش پس از این انفجار به وقوع پیوست که بر اثر آن چند تن از تندروهای مسلح به هلاکت رسیدند.

در همین راستا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که یگان‌هایی از ارتش سوریه گروه‌های تروریست را به هلاکت رساندند که تلاش می‌کردند به هتل "کارتلن" حمله کنند و چندین تن از آن‌ها را به هلاک رسانده و چند تن دیگر را زخمی کردند و تعدادی از مقرهای آن‌ها را همراه سلاح‌ها و مهمات آن‌ها در حلب منهدم کردند.

شبکه روسیه الیوم نیز گزارش داد که گروه "دولت اسلامی عراق و شام" ده‌ها تن از مخالفان مسلح را که در منطقه "حریتان" در شمال حلب بازداشت کرده بودند و همچنین یک خانواده هفت نفره در حومه شمال حلب را قتل‌عام کردند.

علاوه بر این بر اثر انفجار بمبی در روستای "عرنة" در ریف غربی دمشق سه غیرنظامی کشته شدند.

انتهای پیام

کد N123565