مذاکره‌کنندگان دولت: تداوم حملات طالبان پاکستان گفت‌وگوها را متوقف می‌کند

مذاکره کنندگان دولت پاکستان نسبت به توقف مذاکرات صلح با شبه‌نظامیان طالبان در صورت تداوم حملات از سوی این شبه‌نظامیان هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این هشدار یک روز پس از آن اعلام شد که طالبان خودروی پلیس در کراچی را با بمب منفجر کرد و باعث کشته شدن 13 افسر پلیس و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر شد.

طالبان بلافاصله این حمله را پذیرفت، اقدامی که باعث ایجاد تردید در موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات صلح می‌شود.

شهید‌الله شهید، سخنگوی طالبان پاکستان گفت، حمله با هدف انتقام‌گیری شبه‌نظامیان از نیروهای دولتی و پلیس اسلام آباد بوده است.

کمیته مذاکرات از سوی دولت اسلام‌آباد و طالبان روز جمعه برای بحث درباره راه‌هایی به منظور برقراری صلح و ثبات در پاکستان دیدار کردند و نگرانی خود را از بابت این مساله که در صورت تداوم فعالیت‌های شبه‌نظامیان، مذاکرات صلح با شکست مواجه می‌شود، ابراز داشتند.

در بیانیه‌ای که پس از این نشست منتشر شد، آمده است: کمیته مذاکرات نگران این است که چنین اقداماتی تاثیری خلاف و عکس بر مذاکرات بر جای بگذارد. دولت پاکستان از طالبان خواسته تا این اقدامات را متوقف کند و گام‌هایی اساسی برای برقراری صلح بردارد.

مولانا سمیع‌الحق، رئیس کمیته طالبان گفت که به این گروه شبه‌نظامی تاکید کرده تا به حملات برای دستیابی به روند صلح خاتمه دهند. "دشمنان و برخی عوامل خارجی نمی‌خواهند مذاکرات صلح در پاکستان به نتیجه برسد."

انتهای پیام

کد N123535