اوباما در دیدار پادشاه اردن: انتظار نداریم درگیری‌های سوریه به زودی پایان یابد

سیاسی

رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام این که به دنبال راه‌های جدید اعمال فشار علیه دولت سوریه است،‌ گفت: آمریکا به پادشاه اردن که کشورش از جنگ داخلی سوریه تاثیر پذیرفته، کمک می‌کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام این که به دنبال راه‌های جدید اعمال فشار علیه دولت سوریه است،‌ گفت: آمریکا به پادشاه اردن که کشورش از جنگ داخلی سوریه تاثیر پذیرفته، کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در کالیفرنیا گفت: انتظار ندارم که این درگیری در سوریه به این زودی‌ها تمام شود. بنابراین، باید گام‌های اساسی و سریع در این باره برداشته شود و ما باید اقداماتی را برای ارسال کمک‌های بشردوستانه انجام دهیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: ما باید گام‌های سریعی را برای اعمال فشار بیشتر بر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برداریم و به فعالیت خود در همکاری با تمام گروه‌ها و طرف‌های درگیر که نگران اقدامی مناسب برای یافتن یک راه‌حل دیپلماتیک هستند،‌ ادامه دهیم.

اوباما به این اقدامات و گام‌ها اشاره‌ای نکرد اما جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا پیشتر گفته بود که یکسری گزینه‌های سیاسی جدید در حال بررسی هستند.

اوباما با اعلام اینکه اردن به خاطر پناه دادن بیش از 600 هزار آواره سوری تحت فشار است و با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، گفت، واشنگتن یک میلیارد دلار به صورت وام برای کمک به مساله آوارگان سوری به اردن پرداخت می‌کند. همچنین بسته کمک‌های مالی آمریکا که در سپتامبر 2014 منقضی می‌شود، به مدت پنج سال دیگر تمدید خواهد شد.

مقام‌های ارشد دولت اوباما همچنین اعلام کردند اگرچه گزینه‌های زیادی درباره سوریه بر روی میز قرار دارد اما مساله حضور نیروهای آمریکایی در سوریه مد نظر نیست. البته کمک به بهبود شرایط مخالفان سوری و اعمال فشار علیه دولت دمشق بخشی حتمی از نتیجه‌گیری کلی دولت اوباماست.

انتهای پیام

کد N123455