نگرانی سازمان ملل از افزایش خشونت‌ علیه تظاهرکنندگان بحرینی

بحرين

دبیر کل سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها علیه تظاهرکنندگان بحرینی، از مقامات آل خلیفه خواست به قوانین بین‌المللی در خصوص حقوق بشر احترام بگذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، در واکنش به اقدامات سرکوبگرانه نیروهای رژیم آل خلیفه علیه تظاهرکنندگان بحرینی، بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای نسبت به افزایش سرکوب‌ها و خشونت علیه تظاهرکنندگان به شدت اظهار نگرانی کرد.

وی با اشاره به تظاهرات روز جمعه در بحرین و وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان که منجر به زخمی شدن چند تن از تظاهرکنندگان شد گفت:‌ شرایط در بحرین بسیار وخیم است و گزارش‌های ارائه شده درباره افزایش درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی این نگرانی‌ها را دو چندان می‌کند.

بان کی مون همچنین نسبت به ادامه درگیری‌ها در بحرین ظرف سه سال گذشته و اعتراضات گسترده علیه نظام این کشور اظهار تاسف کرده و از همه طرف‌های درگیر خواست در این خصوص خویشتندار بوده از خشونت بپرهیزند.

دبیر کل سازمان ملل در ادامه از مقامات بحرین خواست تا به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته و به اجرای آن پایبند باشند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های سیاسی در بحرین آماده آغاز دور جدید مذاکرات ملی هستند از مردم بحرین خواست تا با یکدیگر متحد بوده و در راستای ایجاد فضای مناسب جهت برگزاری مذاکرات ملی همکاری کنند.

انتهای پیام

کد N123403