2 کشته در درگیری‌ حامیان و مخالفان اخوان‌المسلمین مصر

مصر

در پی درگیری‌ میان حامیان و مخالفان اخوان‌المسلمین مصر در شمال و جنوب این کشور، دو شهروند مصری کشته شدند.

در پی درگیری‌ میان حامیان و مخالفان اخوان‌المسلمین مصر در شمال و جنوب این کشور، دو شهروند مصری کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع مصری از وقوع درگیری‌ میان تظاهرکنندگان حامی محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر و ساکنان چندین منطقه در شمال و جنوب مصر خبر داده و اعلام کردند که در پی این درگیری‌ها نیروهای امنیتی مصر وارد عمل شدند.

یک منبع امنیتی نیز اظهار کرد که در درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان و ساکنان استان "دمیاط" در شمال مصر یک تن کشته شد.

در استان المنیا در جنوب قاهره نیز یک نوجوان 12 ساله بر اثر اصابت گلوله نیروهای امنیتی از ناحیه سر جان باخت.

شبکه الجزیره گزارش داد: زمانی که نیروهای امنیتی راهپیمایی حامیان اخوان المسلمین را متفرق می‌کردند این نوجوان مصری بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر کشته شد.

تلویزیون مصر گزارش داد که نیروهای امنیتی این کشور تظاهرات حامیان اخوان المسلمین در قاهره را سرکوب کرده‌اند.

در شهر ساحلی اسکندریه نیروهای امنیتی مصر برای متفرق کردن تظاهرات حامیان اخوان المسلمین در منطقه السیوف در شرق اسکندریه گاز اشک‌آور شلیک کردند.

در استان الدقهلیه پس از اینکه تظاهرکنندگان شعارهایی علیه ارتش و پلیس مصر سر دادند درگیری‌های شدیدی میان حامیان اخوان المسلمین و مخالفان این گروه رخ داد.

پس از اقامه نماز جمعه، حامیان اخوان المسلمین راهپیمایی برگزار کرده و شعارهایی علیه وزیر دفاع و وزیر کشور مصر سر داده و خواهان محاکمه "مسئولان کودتای نظامی" و عاملان کشتار اعضای اخوان المسلمین شدند.

در استان های الشرقیه، الفیوم و پورت‌سعید نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد و طی آن حامیان اخوان المسلمین "کودتای نظامی" مصر را محکوم کرده و خواهان آزادی تمامی زندانیان سیاسی شدند.

پیشتر "ائتلاف حمایت از مشروعیت" که از حامیان اخوان المسلمین است خواهان آتش زدن پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که از نظام کنونی مصر حمایت می‌کنند شد.

در همین راستا، ایمن نور،‌ رئیس حزب "فردای انقلاب" اظهار کرد که رخدادهای 3 ژوئیه گزینه‌ای بود که عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر آن را بر مردم کشور تحمیل کرد و این اقدام یک "کودتا" به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N123402