معاون دبیرکل سازمان ملل:

نقش ایران در کمک به حل بحران سوریه غیرقابل انکار است

بحران سوریه الیاسون,نیویورک

نیویورک - ایرنا - معاون دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اهمیت و ضرورت حضور ایران برای کمک به حل بحران سوریه گفت: بدون شک مشارکت ایران در مذاکرات صلح امری ضروری و غیرقابل انکار است.

ˈیان الیاسونˈ در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان ملل و جامعه جهانی برای حل بحران سوریه نیاز به گفت وگو و مذاکرات سازنده دارند و ما به خوبی از نقش مهم و حساس ایران برای حل این بحران و سایر بحران های جهانی واقف هستیم.

وی با اشاره به اینکه ˈسازمان ملل مشارکت ایران در مذاکرات آتی را بسیار ضروری می داند و برای تحقق این امر تلاش خواهد کردˈ، افزود: با توجه به نفوذ ایران در سوریه، جامعه جهانی به خوبی می داند که تهران قادر است از نفوذ و ظرفیت خود برای حل بحران کنونی استفاده کند.

الیاسون ابراز امیدواری کرد که مسوولان ایران برای مشارکت در کنفرانس آتی سوریه اعلام آمادگی کنند زیرا نقش و نفوذ این کشور نه تنها در حل بحران سوریه بلکه در رفع سایر بحران های منطقه ای و بین المللی نیز موثر خواهد بود.

معاون دبیرکل سازمان ملل افزود: دولت دکتر روحانی مسیری جدید را برای همکاری و تعامل با کشورهای جهان و نهادهای بین المللی باز کرده است و امیدواریم شاهد همکاری بیشتر بین تهران و نهادهای بین المللی برای حل بحران های منطقه ای و بین المللی باشیم.

اروپام** 1908 **1485** 1337
کد N123357