تظاهرات صدها بحرینی‌ها در سومین سالگرد انقلاب 14 فوریه

بحرين

در سومین سالگرد انقلاب 14 فوریه، صدها بحرینی‌ با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف این کشور اقدامات نظام رژیم آل‌خلیفه علیه فعالان و معترضان بحرینی را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، صدها تن از مردم بحرین روز جمعه به مناسبت سومین سالروز انقلاب 14 فوریه و به دعوت جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه مخالف دولت در این کشور به خیابان‌ها آمدند.

تظاهرکنندگان با تجمع در چندین روستا در مرکز منامه، پایتخت بحرین اقدامات نیروهای رژیم آل خلیفه را محکوم کردند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی بحرین با استفاده از گاز اشک‌آور و گلوله به سوی تظاهرکنندگان یورش بردند.

شاهدان عینی نیز اعلام کردند که درگیری‌های میان نیروهای امنیتی به زخمی شدن چندین تن انجامید.

به گفته شاهدان عینی صدها تن از زنان و مردان با تجمع در پایتخت و روستاهای اطراف و با پوشیدن کفن‌های سفید،‌ مخالفت خود را با اقدامات نظام آل خلیفه اعلام کردند.

همچنین در جریان تظاهرات روز پنجشنبه نیروهای بحرینی 29 تظاهرکننده را بازداشت کردند.

در همین راستا، شیخ عیسی قاسم، عالم برجسته بحرینی در خطبه‌های نماز جمعه از بحرینی‌ها خواست تا به تظاهرات مسالمت‌آمیز خود تا انجام اصلاحات کامل ادامه دهند.

همچنین گروه‌های مخالف بحرینی از مردم این کشور خواستند تا امروز(شنبه) در خیابان "البدیع" در نزدیکی منامه تظاهرات گسترده‌ برگزار کنند.

از سوی دیگر وزارت کشور بحرین اعلام کرد که روز جمعه انفجاری در منطقه "الدیه" رخ داد که اتوبوس حامل نیروهای پلیس را هدف قرار داده بود.

بحرین از آغاز سال 2011 همواره صحنه تظاهرات بحرینی‌ها با درخواست برای اصلاحات سیاسی بوده که در این تظاهرات دست کم 89 تن کشته شدند.

انتهای پیام

کد N123295