سخنگوی پنتاگون تهدید كرد:| 145630

زندانیان آزاد شده در افغانستان را هدف قرار می‌دهیم

سیاسی

بدون در نظر گرفتن فرضیات، به جست‌وجو و دستگیری دشمنان در افغانستان که نیروهای متحدان ما و شهروندان افغان را هدف قرار می‌دهند، خواهیم پرداخت در این زمینه تغییری در رویکرد ما ایجاد نشده است.

یکی از مقام‌های ارشد آمریکا گفت که چنانچه ۶۵ شبه‌نظامی افغان که اخیرا توسط دولت آزاد شدند فعالیت مسلحانه خود را از سر بگیرند، نیروهای آمریکایی آن‌ها را هدف قرار داده یا خواهد کشت.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیدپرس، «جان کربی» گفت که بدون در نظر گرفتن فرضیات، به جست‌وجو و دستگیری دشمنان در افغانستان که نیروهای متحدان ما و شهروندان افغان را هدف قرار می‌دهند، خواهیم پرداخت در این زمینه تغییری در رویکرد ما ایجاد نشده است.

دولت افغانستان پنجشنبه گذشته آزادی ۶۵ زندانی طالبان را به‌رغم مخالفت آمریکا آغاز کرد.

سفارت آمریکا در کابل با ارسال خبرنامه‌ای از آزادی ۶۵ زندان طالبان از زندان بگرام ابراز تاسف کرده و افزود که در میان این افراد تعدادی نیز هستند که باعث مرگ سربازان افغان، آمریکا، نیروهای بین‌المللی و غیرنظامیان افغان شده‌اند.

پیش از این نیز آزادی این زندانیان واکنش تند دولت آمریکا را در پی داشت که این افراد را تروریست‌های خطرناکی خوانده بود که آزادی آن‌ها امنیت افغانستان و آمریکا را به مخاطره می‌اندازد.

کد N123243