تحلیل یو اس ای تودی از اعزام کشتی‌های جنگی ایران به سمت آب‌های آمریکا

ایران و آمریکا

روزنامه آمریکایی یو.اس.ای. تودی تحلیلی از اعزام دو کشتی جنگی ایرانی به سمت اقیانوس اطلس و مرزهای آبی آمریکا ارائه کرده است.

به گزارش خبرآنلاین در این تحلیل آمده است که این کشتی ها برای آمریکا خطری به همراه ندارند اما می توانند یک حرکت نمادین برای آمادگی ایران برای رویارویی با آمریکا محسوب شوند.

این روزنامه آمریکایی نوشته است ایران قدرت موشک های بالستیک خود را تقویت کرده و قصد دارد هم اکنون نیروی دریایی خود را نیز پا به پای فناوری موشکی و هسته ای خود تقویت کند.

یو.اس.ای.تودی نوشته است این اقدام ایران نشان می دهد، نیروهای نظامی و به خصوص نیروی دریایی ایران به تمامی نقاط جهان، حتی در همسایگی آمریکا، دسترسی دارند.

به نوشته این روزنامه مقامات سابق نظامی و امنیتی آمریکا گفتند: حرکت این کشتی‌ها به سوی آب‌های نزدیک به آمریکا، خطری برای ایالات متحده نخواهد داشت، اما این ممکن است تمرینی برای آینده باشد.

این روزنامه نوشته است این اقدام ایران خوراک مناسبی برای تندروهایی مانند جان بولتن، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل فراهم کرده است که هم به اوباما انتقاد کند و هم ثابت کند که ادعاهایش درباره خطرناک بودن ایران برای آمریکا و جهان صحیح بوده است.

49261

کد N123027