نماینده مردم خوی و چایپاره:

افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بلند مدت به نفع این صنعت است

سیاسی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بلند مدت به نفع این صنعت است.

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان‌غربی، افزود: تعیین نرخ حداقل 15 سنت برای خوراک پتروشیمی ها به نفع مردم است و با این مصوبه مبلغ 3هزار میلیارد تومان از پول ملت به خزانه بازخواهد گشت.

وی با بیان این که سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: بر اساس مصوبه اخیر و با تعیین قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به مبلغ حداقل 15 سنت نرخ بازدهی داخلی ارزی سرمایه گذاری واحدهای پتروشیمی تا 25درصد خواهد بود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در خانه ملت در پاسخ به ادعای مطرح شده توسط نمایندگان مخالف مبنی بر این که وقتی قیمت هر متر‌مکعب گاز در روسیه 13 سنت است چرا باید در ایران 15 سنت باشد، اظهار کرد: در روسیه قیمت گاز هم به عنوان سوخت و هم به عنوان خوراک پتروشیمی 13 سنت به ازاء هر متر مکعب است در حالی که در کشور ما این نرخ برای خوراک پتروشیمی و مصارف حرارتی به طور میانگین تقریبا 5 سنت از کشور روسیه پایین‌تر و حدودا برابر 8 سنت است.

حسینی صدر با اشاره به تاثیرات منفی این مصوبه بر بازار سرمایه گفت: فضای منفی به وجود آمده ساختگی است چرا که عده‌ای با این مصوبه منافع شخصی خود را در خطر دیده‌اند، به نظر من پس از چند روز این جو منفی فروکش می‌کند و هر کسی که سهام شرکت‌های پتروشیمی را خریداری کند برنده این بازی خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با احتمال افزایش نرخ اوره تحویلی به کشاورزان در پی این تصمیم اظهار کرد: طبق قانون کشاورزان اوره را به قیمت دولتی دریافت خواهند کرد و هیچ جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N123013