روسیه: معارضان سوری تمایلی برای مذاکره در باره مساله تروریسم ندارند

معارضان سوری,مساله تروریسم

مسکو-ایرنا- گنادی گاتیلوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: سران معارضان سوری هیچ تمایلی برای مذاکره در باره مساله تروریسم که امنیت سوریه را به شدت تهدید می کند، ندارند.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، گاتیلوف روز جمعه گفت: معارضان سوری فقط برای گفتگو درباره (به ظن خودشان) تروریسم دولتی موافقت می کنند.

وی ادامه داد: به این وسیله آنها تهدید واقعی ناشی از تروریسم علیه سوریه را بطور کامل نادیده می گیرند.

وی با بیان این که همه بر ضرورت مبارزه با تروریسم تاکید می کنند، افزود: به نظر می رسد که همه از مبارزه با تروریسم حمایت می کنند.

گاتیلوف گفت: اما زمانی که مذاکره در باره مسایل تروریستی در سوریه آغاز می شود، مشخص می شود که هیات معارضان این مساله را مبارزه با تروریسم دولتی تعبیر می کنند.

وی اضافه کرد: معارضان سوری مدعی هستند که دولت سوریه و حکومت بشار اسد تروریسم دولتی اجرا می کند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه نتیجه گیری کرد: به این ترتیب معارضان حضور و فعالیت دهها هزار مزدور از کشورهای مختلف جهان در سوریه که تلاش های خود را برای اعمال مسلحانه در این کشور متمرکز کرده اند و هیچ راه حل سیاسی برای حل و فصل بحران سوریه را باور ندارند، نادیده می گیرند.

وی افزود: دولت سوریه معارضان را به مبارزه مشترک با تروریسم در کشور دعوت می کند و آماده است تا درباره تاسیس نهاد مدیریت انتقالی پس از پیشرفت در مبارزه با تروریسم و سرکوبی آن گفتگو کند.

گاتیلوف همچنین از آمادگی هیات دولت سوریه برای ادامه مذاکرات با هیات معارضان در ژنو خبر داد.

اروپام/2242**518** 3404
کد N122918