پیشروی سربازان عراقی به شهری در شمال عراق

سلیمان پیک,شبه نظامیان

تهران - ایرنا - سربازان عراقی روز جمعه با حمایت بالگردها به شهر ˈسلیمان پیکˈ در شمال این کشور پیشروی و بخش هایی از این شهر را از کنترل شبه نظامیان داعش خارج کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از تکریت، شبه نظامیان عراقی روز گذشته (پنجشنبه) بخش هایی از شهر سلیمان پیک را در اختیار گرفتند.

ˈطالب محمدˈ شهردار شهر سلیمان پیک با اعلام اینکه شبه نظامیان از اعضای گروه ˈداعشˈ هستند، گفت که دست کم 18 تن از آنها به دست نیروهای ارتش کشته شدند.

وی افزود: ارتش در شهر پیشروی خوبی دارد، البته باید بپذیریم که کار آسانی نیست، زیرا تک تیراندازها و بمب های کنار جاده ای کاشته شده توسط تروریست های داعش ، نیروهای نظامی را وا می دارند تا به آرامی و با احتیاط عمل کنند.

شهر سلیمان پیک در 160 کیلومتری شمال بغداد، شهری است که اکثریت جمعیت آن را سنی ها تشکیل می دهند، اما در عین حال جوامع کوچکتر از ترکمن ها و کردها نیز ساکن این شهر هستند.

محمد در ادامه سخنان خود اظهار داشت: نیروهای نظامی با حمایت بالگردها در حال حاضر تقریبا 70 درصد شهر را تحت کنترل دارند و افراد مسلح شروع به ترک مواضع خود کرده اند.

به گفته یک افسر ارتش عراق، تعقیب شبه نظامیان دشوار است زیرا بسیاری از آنها سلاح شان را مخفی می کنند و با غیرنظامیان یک دست می شوند.

تعدادی از شبه نظامیان نیز این شهر را به مقصد روستاهای همجوار ترک کرده اند.

طبق این گزارش، شبه نظامیان مخالف دولت بغداد در سال گذشته میلادی بخش هایی از کشور عراق به ویژه در استان غربی ˈانبارˈ را به کنترل خود درآوردند. افراد مسلح ماه گذشته شهر ˈفلوجهˈ را تصاحب کردند.

ارتش عراق این شهر را محاصره و تهدید کرده است اگر شبه نظامیان تا روز جمعه سلاح خود را به زمین نگذارند، برای بازپس گیری شهر دست به حمله زمینی خواهد زد.

مترجمام**9109**1144
کد N122626