اتحادیه اروپا 100 میلیون یورو در زمینه انرژی به پاکستان کمک می کند

اروپا,انرژی

اسلام آباد - ایرنا - اتحادیه اروپا به زودی قرارداد همکاری با پاکستان به منظور تامین اعتبار 100 میلیون یورویی جهت احداث نیروگاه برق در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور امضا می کند.

به گزارش ایرنا، دفتر اتحادیه اروپا در اسلام آباد روز جمعه اعلام کرد: خانم ˈماگدالنا الورز ارزاˈ معاون رییس بانک سرمایه گذاری اروپا قرار است روز یکشنبه آینده به پاکستان سفر کرده و قرارداد همکاری را با مقام های پاکستانی امضا می کند.

براساس این قرارداد؛ بانک سرمایه گذاری اتحاد اروپا بودجه مورد نیاز جهت احداث نیروگاه با قابلیت تولید 128 مگاوات برق موسوم به پروژه آبی ˈکیال کهوارˈ واقع در منطقه ˈداسوˈ از توابع ایالت خیبرپختونخوای پاکستان را تامین می کند.

رسانه های پاکستانی گزارش دادند: پروژه آبی منطقه داسو قرار است طی چهار سال تکمیل و با انتقال 418 میلیون واحد انرژی به شبکه ملی برق کشور به تامین نیازهای انرژی در مناطق مختلف پاکستان کمک کند.

این پروژه بصورت مشترک از سوی بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB)، بانک توسعه آلمان (KFW) و سازمان آب و نیروی پاکستان (WAPDA) پشتیبانی می شود.

روزهای اخیر نیز بانک توسعه آسیا (ADB) قرارداد تامین 900 میلیون دلار به منظور نیروگاه زغال سنگ با قابلیت تولید 600 مگاوات برق در منطقه ˈجامشوروˈ واقع در ایالت سند در جنوب پاکستان را با دولت این کشور را امضا کرد.

این قرارداد در حضور ˈوینسایی ژانگˈ معاون رییس بانک توسعه آسیا و سناتور ˈ اسحاق دارˈ وزیر فدرال امور دارایی پاکستان؛ توسط خانم ˈنرگس ستهیˈ قائم مقام وزارت دارایی پاکستان و ˈورنر لیپیچˈ مدیر بانک توسعه آسیا در اسلام آباد امضا شد.

آساق ** 1095**1144
کد N122562