هیات پارلمانی جمهوری آذربایجان عازم ایران شد

ایران

باکو- ایرنا-هیات پنج نفره متشکل از نمایندگان مجلس ملی جمهوری آذربایجان صبح روز جمعه به سرپرستی ˈخانحسین کاظم لیˈ نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان به ایران عزیمت کرد.

به گزارش ایرنا از باکو، این هیات به منظور شرکت در سی و یکمین نشست کمیته اجرایی مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که از روز جمعه 25 بهمن آغاز به کار می کند، به کشورمان سفر کرده اند.

اکتای اسداف، رییس مجلس ملی جمهوری آذربایجان نیز قرار است در نشست سران مجالس کشورهای اسلامی که روزهای 29 و 30 بهمن در تهران برگزار خواهد شد، حضور یابد.

کاظم لی در گفت و گو با خبرنگاران محلی، حضور در اجلاس مجالس کشورهای اسلامی در تهران را فرصت مناسبی برای طرح مسایل و موضوعات مرتبط با جمهوری آذربایجان عنوان کرد.

وی مذاکره در مورد مسایل گوناگون جامعه بین الملل و کشورهای اسلامی را از مهمترین محورهای این اجلاس اعلام کرده و گفته است که به احتمال قوی به موضوع مناقشه قره باغ نیز در این فرصت پرداخته خواهد شد.

رییس حزب رفاه اجتماعی جمهوری آذربایجان، همچنین از احتمال طرح مسایل مربوط به شهروندان آذری که عازم سوریه می شوند، نیز در نشست نمایندگان مجالس اسلامی خبر داده و گفته است که وهابیت مشکل همه کشورهای اسلامی است .

کاظم لی به مخالفت کشورش با تروریسم، قتل عام و جنگ نیز اشاره کرد و افزود که جمهوری آذربایجان همواره برای همکاری با جامعه بین الملل در این زمینه آماده است .

خاورم*1206*1144
کد N122560