کارشناس پاکستانی: ایران هرگز زیاده خواهی آمریکا را نمی پذیرد

فجر 92

اسلام آباد - ایرنا - کارشناس ارشد امور بین الملل پاکستان تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در مقابل سیاست های دوگانه و فشارهای غیرقانونی غرب به سرپرستی آمریکا، هرگز زیاده خواهی آنان را نمی پذیرد.

ˈاوریا مقبول جانˈ روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای حق قانونی ایران محسوب شده و کشوری نیز نمی تواند این موضوع را انکار کند.

وی توافق هسته ای ژنو میان تهران و گروه 1+5 را تحول مثبتی در عرصه جهانی ارزیابی کرد و گفت: جهان غرب در نهایت متوجه اشتباهات گذشته خود شده و اکنون درک کرده است که اختلافات تنها از طریق رایزنی های دیپلماتیک حل و فصل شده و استفاده از گزینه تهاجم و فشار نتیجه ای نمی دهد.

تحلیلگر برنامه های سیاسی شبکه ˈدنیا نیوزˈ پاکستان؛ جمهوری اسلامی ایران را کشوری حامی صلح دانست و ادامه داد: کشورهای غربی باید اتخاذ سیاست های دوگانه در قبال ایران را ترک کنند .

وی بر این باور است: آمریکا و غرب با بهانه وجود سلاح های کشتار جمعه در عراق به این کشور عربی حمله کردند، افغانستان و برخی دیگر از کشورهای جهان نیز از تهاجم این عناصر در امان نماند، با مشاهده چنین وضعیتی ما انتظار دیدن رویکرد خوب از سوی جهان غرب را نخواهیم داشت.

اوریا مقبول با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن و بزرگداشت سی و پنجمین پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به جهان آموخت که دین و سیاست به یکدیگر وابسته بوده و ما امروز شاهد تداوم شکوفایی و وفقیت های روز افزون انقلاب اسلامی ایران با وجود توطئه های غرب هستیم.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران؛ رویای جهان اسلام در خصوص ایجاد نظام مردم سالاری دینی را به حقیقت تبدیل کرده و برای بهره گیری جهانیان نیز یک نظام پایدار اسلامی را بنیان نهاد.

این تحلیلگر امور سیاسی پاکستان افزود: انقلاب اسلامی ایران باعث غرور و افتخار تمام جهان اسلام و منبع امیدواری و رجا برای ملت های مظلوم دنیا بوده است.

آساق ** 1095**1144
کد N122532