سه مظنون وابسته به گروه تروریستی القاعده در جنوب پاکستان بازداشت شدند

کراچی,القاعدہ

اسلام آباد - ایرنا - آژانس تحقیقات جنایی پاکستان (CID) اعلام کرد: نیروهای امنیتی این کشور روز جمعه سه مظنون به انجام عملیات های تروریستی وابسته به گروه تروریستی القاعده را در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان بازداشت کردند.

به گزارش ایرنا، ˈراجا عمر خطابˈ سرپرست آژانس تحقیقات جنایی در شهر کراچی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ˈجنید عالم، آرمان و حسنˈ که از اعضای باند ˈالشابˈ وابسته به گروه القاعده می باشند پس از شناسایی توسط نهادهای اطلاعاتی بازداشت شدند.

وی افزود: نیروهای امنیتی با بازرسی از محل اقامت این افراد؛ موفق به کشف مقادیر زیادی سلاح، مهمات و مواد منفجره شدند.

این مقام امنیتی پاکستان خاطر نشان کرد: مظنونان با نفوذ و فعالیت در دانشگاه های شهر کراچی و برخی از مراکز خصوصی آموزشی اقدام به جذب دانشجویان با عناوین مذهبی می کرده و آنان در اقدامات تروریستی استفاده می کردند.

وی حملات فرقه ای و ترور افسران پلیس در کراچی را از عمده اقدامات تروریستی باند الشاب القاعده عنوان کرد و گفت: سرکرده های این باند هم اکنون در منطقه قبیله ای ˈوزیرستانˈ (در شمال غرب پاکستان) مخفی بوده و از آنجا به عناصر خود دستور انجام عملیات می دهند.

از سوی دیگر منابع خبری نیز گزارش دادند: افراد بازداشت شده در بسیاری از اقدامات تروریستی شهر کراچی طی دو سال گذشته نقش داشتند.

آساق ** 1095**1144
کد N122464