30 درصد زنان و 16 درصد مردان انگلیسی خشونت خانوادگی را تجربه کرده اند

خشونت

لندن - ایرنا - یک تحقیق سراسری در مورد وضعیت جرم و جنایت در انگلیس نشان می دهد که حدود 30 درصد زنان و بیش از 16 درصد مردان بالای 16 سال این کشور، خشونت خانوادگی را تجربه کرده اند.

به گزارش ایرنا، اداره آمارهای ملی انگلیس که این مطالعه را انجام داده، اعلام کرد که حدود پنج میلیون زن بالای 16 سال و دو میلیون و 700 هزار مرد بالای 16 سال خشونت و سوءاستفاده خانوادگی را در زندگی خود تجربه کرده اند.

ˈهمچنین طی یک سال اخیر بیش از 7 درصد زنان انگلیسی (معادل یک میلیون و 200 هزار نفر) و 4/4 درصد مردان انگلیسی (معادل 700 هزار نفر) مواجهه با سوءاستفاده و بدرفتاری خانوادگی را گزارش کرده اند.ˈ

بر اساس یافته های این تحقیق در سال گذشته حدود دو درصد زنان و نیم درصد مردان با آزار و اذیت جنسی مواجه بوده اند.

بر اساس گزارش این تحقیق، پلیس نسبت به 75 درصد موارد گزارش شده در مورد خشونت و بدرفتاری های خانوادگی، دست به اقدام زده است که در این میان 43 درصد فقط منجر به صدور تذکر شده، در 24 درصد موارد گزارش شده، پلیس اقدام به دستگیری متخلفان کرده ولی در نهایت فقط برای 18 درصد پرونده قضایی تشکیل شده است.

یافته های تحقیق سراسری در مورد وضعیت جرم و جنایت در انگلیس حکایت از این دارد که در مجموع آمار جریم خشن در این کشور در سال گذشته حدود یک میلیون 900 هزار فقره بوده که پایین ترین رقم از سال 1981 میلادی به شمار می رود.

اروپام**345
کد N122398