ایتالیایی ها شرکت های رژیم صهیونیستی را بایکوت کردند

بایکوت,ایتالیا

رم - ایرنا - ایتالیایی ها با زیر سوال بردن مالکیت حقوقی کالاهای اسرائیلی که در سرزمین های اشغالی تولید شده اند، برخی شرکت های رژیم صهیونیستی را بایکوت کردند.

به گزارش ایرنا از روزنامه ˈایل فولیوˈ، محصولات برخی از شرکت های اسرائیلی در ایتالیا به دلیل تولید شدن در سرزمین های فلسطینی اشغال شده ، هدف کمپینی برای تحریم این کالاها قرار گرفته و مالکیت حقوقی انها زیر سوال رفته است.

از جمله اجناس بایکوت شده اسرائیلی در ایتالیا، می توان به کالاهای شرکت اگرسکو (Agrexco)، مرکبات منطقه حیفا، خربزه، کی وی و خرمای منطقه اردن اشاره کرد که در سرزمین های اشغالی تولید و صادر می شوند.

شهرداری شهر ˈتریئستهˈ در شمال ایتالیا نیز اخیرا برای جلوگیری از توزیع آب تولیدی توسط شرکت اسرائیلی سودا استریم (Sodastream)، به جمع آوری شیشه های آب آشامیدنی این شرکت از قفسه فروشگاه های زنجیره ای کوپ (Coop) پرداخت و انجمن حمایت از محیط زیست ایتالیا (Lega Ambiente) نیز با این شرکت قطع رابطه کرد.

همچنین نمایندگان جنبش سیاسی ˈپنج ستارهˈ ایتالیا با ارسال نامه ای به اداره آب این کشور (Acea) خواستار لغو قرارداد آن با شرکت اسرائیلی مکوروت (Mekorot) شدند. موضوع این قرارداد تبادل اطلاعات و همکاری در زمینه تصفیه آب های فاضلاب و توزیع آب آشامیدنی بود.

این روزنامه نوشت: در ورای برنامه بایکوت شرکت اسراییلی مکوروت که به ˈدزد آبˈ معروف است، انجمن همکاری های مدنی ایتالیا (Arci)، سندیکای کارگری کوباس (Cobas)، اتحادیه ها و سندیکای کارگری فیوم (Fiom) و همچنین انجمن های مردمی، حضور دارند.

این روزنامه افزود: سه سال پیش نیز این نهادها موفق شدند شرکت های اسرائیلی را تحریم کنند و از توزیع کالاهای اسرائیلی در سوپرمارکت های کوپ و کوناد جلوگیری به عمل آوردند.

اخیرا نیز شش شهرداری در ایتالیا علیه یک شرکت فنی مهندسی ایتالیایی که در حال ساخت راه آهن سریع السیر در اسرائیل است شکایت کرده اند، راه آهنی که قرار است تا سال 2017 شهر قدس را به تل آویو متصل کند.

این روزنامه نوشت: فعالان سیاسی در ایتالیا شهرداری ها را تحت فشار قرار می دهند که آن دسته از شرکت های ایتالیایی را که با اسرائیل همکاری دارند، در مناقصه های خود شرکت ندهند.

ایتالیایی ها با شعار ˈآب شفاف است، اما فعالیت های شرکت سوداستریم در فلسطین شفاف نیستˈ و ˈحباب های آپارتاید اسرائیل را بایکوت کنیدˈ، به تحریم کالاهای اسرائیلی مبادرت کرده اند.

اروپام ** 2171_ 2017
کد N122350