هیات پارلمانی لبنان عازم تهران شد

پارلمان,ایران

بیروت – ایرنا – هیات پارلمانی لبنان امروز (جمعه) برای شرکت در نهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی عازم تهران شد.

به گزارش ایرنا، « نوار الساحلی » و « قاسم هاشم» دو نماینده عضو مجلس نمایندگان لبنان اعضای این هیات هستند.

براساس این گزارش « نبیه بری» رییس مجلس نمایندگان لبنان نیز برای شرکت در اجلاس روسای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی قرار است عصر امروز عازم کویت شده و از طریق این کشور وارد تهران شود.

« محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که اخیرا به لبنان سفر کرده بود، در دیدار با رییس مجلس لبنان، پیام دعوت «علی لاریجانی » رییس مجلس شورای اسلامی از نبیه بری برای سفر به تهران و شرکت در اجلاس پارلمان های اسلامی را به وی تقدیم کرد.

رییس مجلس لبنان قرار است قبل از سفر به تهران دیداری رسمی از کویت عازم داشته باشد و در پایان شرکت در اجلاس روسای پارلمان های اسلامی در پاسخ به دعوت رسمی همتای آلبانیایی خود رهسپار این کشور شود.

نخستین نشست سی و یکمین جلسه کمیته اجرایی نهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی امروز در هتل آزادی تهران برگزارشد.

این کمیته قرار است دستور کار کنفرانس عمومی این اتحادیه را که روزهای 29 و 30 بهمن با حضور روسای مجالس کشورهای عضو در سالن اجلاس سران برگزار می شود، تنظیم کند.

به گفته حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی، تاکنون حضور حدود 47 کشور در این کنفرانس قطعی شده است و 15 کشور ناظر نیز برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرده اند.

خاورم ** 1324
کد N122327