رایزن فرهنگی ایران در مالزی خبر داد:

برگزاری سمینار جهان عاری از خشونت در مالزی

رایزن فرهنگی ایران در مالزی از برگزاری سمینار جهان عاری از خشونت در این کشور خبر داد.

علی اکبر ضیائی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مالزی اظهار کرد: این سمینار یک روزه به صورت میزگرد برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن هم‌اندیشی در زمینه موضوعی است که حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران در سازمان ملل مطرح کردند.

او تصریح کرد: رییس‌جمهور در سخنانش در سازمان ملل عنوان کرد که که جهان به سمت خشونت و افراط‌گرایی در حال حرکت است و اراده ملت‌ها بر این است که در مقابل این حرکت بایستند و تدابیری بیاندیشند و سازمان ملل هم در مجمع خود این طرح را تصویب کردند.

وی افزود: ما دیدیم که مالزی با توجه به فرهنگ‌های متفاوت موجود در آن از جمله اسلام، مسیحیت، بوادایی و غیره یکی از جاهایی است که می‌توان بحث هم اندیشی، تسامح و همزیستی بین ادیان و تمدن‌ها را در آن مطرح کرد و به نظر من رسید که ما می‌توانیم در مالزی میزبان هم‌چنین میزگردی باشیم و این بحث را این‌جا بپرورانیم تا از این طریق بتوانیم نظر رییس‌جمهور ایران را به مقامات مالزیای، رسانه‌ها و اندیشمندان این کشور منتقل کنیم.

رایزن فرهنگی ایران در مالزی اظهار کرد: افرادی که برای سخنرانی در این سمینار دعوت شده‌اند از نخبگان و اساتید دانشگاهی هستند که از آن جمله می‌توان به شیخ عبدالغنی شمس‌الدین رییس جمعیت العلمای مالزی، دکتر امیر حسین ذکرگو پروفسور ایرانی دانشگاه اسلامی مالزی، دکتر عظمی بن حسن پروفسور و عضو موسسه ژئوپلتیکی دانشگاه تکنولوژی مالزی، دکتر فیصل بن موسی (تهرانی) پرفسور دانشگاه ملی مالزی و عظمی بن عبدالحمید رییس شورای مشاوران سازمان‌های اسلامی مالزی (ماپین) اشاره کرد.

وی گفت: در هر صورت فکر می‌کنم که این سمینار می‌تواند مقدمه‌ای برای میزگردهای بعدی در زمینه هم اندیشی‌های دانشمندان ایرانی و مالزیایی باشد. فعلا وزنه این سمینار بیش‌تر به سمت سخنرانان مالزیایی است ولی در هم‌اندیشی‌های آتی ان‌شاءالله اساتیدی از ایران نیز دعوت خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N122278