به مناسبت سالگرد انقلاب بحرین و در نماز جمعه تهران

یک مبارز بحرینی: با خون شهدا، وحدت و رهبری علما به ساحل امن خواهیم رسید

یک مبارز بحرینی گفت: با سه عنصر خون شهدا، وحدت و رهبری علما به ساحل امن خواهیم رسید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ‌عبدالله دقاق در سخنانی در پیش خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران به خلاصه‌ای از آن چه که بر کشورش در طول سه سال پیش گذشت اشاره کرد و گفت: سه سال پیش ما در میدان لولو تجمع کردیم، در این تجمع تمام ملت بحرین جمع شدند و مطالباتی داشتند که از جمله آن آزادی بود و صدای آن‌ها به تمام جهان رسید اما متاسفانه نیروهای عربستان وارد بحرین شدند. آن‌ها حدود 38 مسجد شیعی را به طور کامل تخریب و در یکی از آن مساجد به نام مسجد ابوذر وسایل اسباب‌بازی آورند تا آن‌جا را به یک بوستان تبدیل کنند. آن‌ها هم‌چنین 800 نسخه از قرآن کریم و هزار نسخه از ادعیه‌ها را جلوی چشم مردم به آتش کشیدند. علاوه بر آن حدود 4 تا 5 هزار تن از جوانان بحرینی را زندانی کردند و تا کنون 142 تن از مرم بحرینی در طول این انقلاب به شهادت رسیدند.

او با اشاره به اقدامات سخیف نیروهای عربستانی در کشورش افزود: آن‌ها فیلمی را از یک اردوگاه تهیه کردند که در آن تعدادی از نیروهای عربستانی در حال رقصیدن بودند چون به مردم حمله و مساجد را خراب کرده‌ بودند اما ملت ما ثابت قدم ماند و قوی‌تر شد و همواره اصرار داشته و دارند که این انقلاب را تا پیروزی‌اش ادامه دهند.

دقاق هم‌چنین با اشاره به اوضاع کنونی بحرین گفت: امروز(جمعه) سومین سالگرد انقلاب اسلامی بحرین است ما برای سالگرد این انقلاب برنامه‌های زیادی در کشورمان داریم. از جمله این که روز گذشته اعتصابی در بحرین انجام شد که کسی خرید و فروشی انجام نداد و کسی به خیابان‌ها نرفت. از دیشب نیز اس‌ام‌اس‌های بسیار زیادی از جانب تمامی مردم بحرین به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ارسال شد و در آن ما گفتیم که اعتراض داریم و آل خلیفه را قبول نداریم و خواهان رسیدن به خواسته‌های‌مان هستیم. امروز نیز قرار بود تمام جوانان و نوجوانان بحرینی به سمت میدان لؤلؤ حرکت کنند، فردا نیز راهپیمایی بسیار بزرگی خواهیم داشت که این راهپیمایی بزرگ‌ترین راهپیمایی انقلاب بحرین در سالگرد آن خواهد بود.

این عالم مبارز قیام بحرین در ادامه تاکید کرد: درباره آینده بحرین و این که این انقلاب به کجا خواهد رسید باید سه مساله را بیان کنم. نکته اول خون شهدا و قیام مردمی آن است، چرا که ملت ایران ملتی شهیدپرور است آن‌ها ارزش خون شهیدان خود را دانستند ما نیز در بحرین فهمیدیم که خون شهدا چه ارزشی دارد و چقدر اثرگذار خواهد بود. انقلاب بحرین،‌ انقلاب یک گروه و حزب نیست بلکه انقلابی مردمی است و ارزش خون شهدا را به خوبی می‌داند.

وی مساله دوم را مساله وحدت ملی و اسلامی عنوان کرد و افزود: اگر خون بدهیم ولی تفرقه در میان ما باشد این خون و ارزش آن از بین خواهد رفت. به حمدلله در بحرین هم وحدت ملی و هم وحدت اسلامی وجود دارد و به برکت آن ما به پیروزی خواهیم رسید. نکته سوم که بسیار مهم است این است که رهبری بحرین برخلاف سایر انقلاب‌های منطقه به دست علماست. انقلاب ما یک رهبر دارد چطور به حرکت عظیم ملت ایران اثر داده شد به خاطر این که رهبری عظیمی داشت و آن حضرت آیت‌الله خمینی(ره) بوده است. ما نیز در بحرین یک رهبر عظیم داریم و آن حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم است. ایشان نماینده مراجع عالی‌قدر در نجف، قم و تهران هستند و ان‌شاءالله با رهبری ایشان به نتیجه خواهیم رسید و با توجه به این که آل خلیفه خطر علمای بحرین را درک کرده بود دیدیم که مجلس علمای این کشور را منحل کرد.

دقاق در پایان به خلاصه‌ای از سخنان خود به زبان عربی پرداخت و گفت: برادران بحرینی من مطمئن باشید که پیروزی ما حتما محقق خواهد شد و تا زمانی که ما سه عنصر خون شهدا، وحدت و رهبری علما را در اختیار داریم حتما به ساحل امن خواهیم رسید و خواسته‌های مشروع‌مان محقق خواهد شد.

انتهای پیام

کد N122220