رضایی:‌ باید مذاکره کنیم

ايران,مذاكره,مذاكرات ايران و گروه 1 5,تحريم,انقلاب اسلامي ايران

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت:‌ انقلاب اسلامی اعتماد به نفس و خودباوری را به ملت ایران بازگرداند.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت:‌ انقلاب اسلامی اعتماد به نفس و خودباوری را به ملت ایران بازگرداند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محسن رضایی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما افزود: تفاوت انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌ها نبود ا فراط و تفریط در آن بود.

وی گفت: آمریکا می‌خواهد برای اجرای توطئه‌هایش، ما، مانند القاعده و طالبان یا محافظه‌کار شویم و عقب نشینی کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت:‌ کسانی که در مقابل ما در این مذاکرات نشسته‌اند تجربه 200 ساله دیپلماسی دنیا را به همراه دارند اما ما نیز تجربه سیاسی بسیاری داریم که می‌توانیم از آن‌ها در مذاکرات استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان این‌که «بحث هسته‌ای و اقتصاد مقاومتی مقابل یکدیگر نیستند بلکه مکمل هم هستند» افزود: اقتصاد قوی پشتوانه مذاکره کنندگان کشورمان است.

وی گفت: باید مذاکره کنیم؛ زیرا مذاکره رفع زیان می‌کند و مزاحمت ها را از بین می‌برد.

وی افزود: ‌دیپلماسی هموار کننده راه اقتصاد و اقتصاد هموار کننده مذاکرات است.

رضایی در عین حال گفت: نباید در مذاکرات ساده‌اندیش باشیم؛ زیرا هر ساده‌اندیشی ضربه سختی به ما می‌زند.

وی افزود: تبلیغات، آگاهی رساندن و تربیت جوانان با حضور نسل انقلاب در صحنه می‌تواند به نسل جوان خودباوری را القاء کند.

وی گفت:‌ در دولت آقای احمدی‌نژاد نسل دوم مسئولیت‌ها را به عهده گرفت اما در دولت آقای روحانی به نسل اول انقلاب بازگشتیم که این نشان می‌دهد کادرسازی و جوانان را برای آینده آماده نکردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که «اقتصاد ایران مانند پیام‌های سیاسی و فرهنگی آن به کشورهای دیگر صادر نشده است» توجه و سرمایه گذاری جدی مسئولان برای اقتصاد را خواستار شد.

وی گفت: ‌تحریم مشکل ما نیست بلکه خودمان مشکل خودمان هستیم.

وی افزود: سند چشم‌انداز توسعه کشور ده سال پیش ابلاغ شد و اگر دولت‌ها و مجلس‌ها از همان زمان حرکت را آغاز می‌کردند کشور اینچنین تحت تاثیر تحریم‌ها که سه سال است تشدید شده قرار نمی‌گرفت.

رضایی گفت: ‌دولت باید از تجربیات دولت‌های گذشته استفاده کند و اشخاص بیرون دولت نیز باید به آن کمک کنند و همه هم دل باشند.

وی با اشاره به بیکاری جوانان افزود:‌ در دهه‌های آینده جمعیت ایران پیر می‌شود و ما باید اکنون از ظرفیت جوان بودن جامعه و منابعی که در اختیار داریم بهره‌برداری کنیم که این نیاز به تلاش و برنامه‌ریزی دارد.

وی با انتقاد از برخی بی برنامگی‌ها در بخش اقتصادی مانند بورس گفت: باید انگیزه‌های انقلابی و جهادی را در اقتصاد به کار گیریم.

انتهای پیام

کد N122217