وزیران خارجه بلژیک، لهستان و ونزوئلا به ایران سفر می‌کنند

پرس تی‌وی گزارش داد که وزیران امور خارجه بلژیک، لهستان و ونزوئلا قصد دارند اواخر ماه میلادی جاری و اوایل ماه میلادی آینده به ایران سفر کنند تا راه‌های بیش‌تری را برای افزایش همکاری با ایران بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری پرس تی‌وی گزارش داد که دیدیر رایندرز، وزیر امور خارجه بلژیک در تاریخ 22 فوریه به ایران سفر خواهد کرد و انتظار می‌رود رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه لهستان و الیاس خوآ، وزیر امور خارجه ونزوئلا به ترتیب در اول و دوم مارس به تهران سفر کنند.

مالگورزاتا بونیکوسکا، رییس مرکز روابط بین‌الملل لهستان در تاریخ 28 ژانویه اعلام کرد که وزیر امور خارجه این کشور با هدف بررسی فرصت‌ها برای همکاری اقتصادی با ایران به تهران سفر می‌کند.

وی گفت که سفیر سیکورسکی اهمیت زیادی برای لهستان و دیگر اعضای اتحادیه اروپا دارد.

از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور ایرن در ماه ژوئن 2013 و به ویژه از زمانی که ایران و گروه 1+5 در ماه نوامبر به یک توافق هسته‌ای موقت دست یافتند، کشورهای اروپایی تمایل خود را به بهبود روابط با ایران نشان داده‌اند.

اتحادیه اروپا در تاریخ 20 ژانویه بخشی از تحریم‌هایش علیه ایران را تحت توافقی که تهران و آمریکا، فرانسه، روسیه، انگلیس، چین و آلمان به آن دست یافتند، به حالت تعلیق درآورد.

ایران و گروه 1+5 قرار است در تاریخ 18 فوریه، 29 بهمن‌ماه در وین، پایتخت اتریش با یکدیگر دیدار کنند.

کارل بیلت، وزیر امور خارجه سوئد اخیرا سفری سه روزه به تهران داشت و در آن‌جا خواستار "گفت‌وگو‌ی گسترده" اتحادیه اروپا با ایران شد.

یک هیات هشت عضو از پارلمان اروپا نیز در دسامبر سال گذشته به ایران سفر کرد.

انتهای پیام

کد N122101