ورود هیات های پارلمانی کشورهای اسلامی به تهران ادامه دارد

بین المجالس

تهران – ایرنا – ورود هیات های پارلمانی کشورهای اسلامی به تهران برای شرکت در نهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به تهران ادامه دارد و صبح روز جمعه نایب رییس مجلس بحرین وارد تهران شد.

به گزارش ایرنا، نخستین نشست سی و یکمین جلسه کمیته اجرایی نهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی امروز در هتل آزادی تهران برگزارشد.

این کمیته قرار است دستور کار کنفرانس عمومی این اتحادیه را که روزهای 29 و 30 بهمن با حضور روسای مجالس کشورهای عضو در سالن اجلاس سران برگزار می شود، تنظیم کند.

از بامداد جمعه تاکنون، هیات های پارلمانی از کشورهای مالزی، مراکش، فلسطین، گینه بیسائو، ترکیه، اردن، الجزایر و همچنین نایب رییس مجلس بحرین از فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شدند.

به گفته حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی، تاکنون حضور حدود 47 کشور در این کنفرانس قطعی شده است و 15 کشور ناظر نیز برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرده اند.

پیش از این نیز هیات های پارلمانی ساحل عاج، موزامبیک، عراق، امارات ، اندونزی، مراکش، سودان، اوگاندا، سنگال و نایب رییس پارلمان چاد برای شرکت در این اجلاس وارد تهران شدند.

سیام(2)**2025
کد N122000