بازتاب برگزاری مراسم پیروزی انقلاب در کویت

همایش با شکوه علمی فرهنگی "فرهنگ برادری، اعتدال و همزیستی مسالمت‌آمیز" که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی در تالار رایزنی فرهنگی کشورمان در کویت برگزار شده بود انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌های گروهی شنیداری، دیداری و نوشتاری پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه‌های محلی و فرامنطقه‌یی پرشمار کویت با درج گزارش‌های مفصلی از این رویداد فرهنگی در صدر صفحات خود، بخش‌هایی از سخنرانی‌های ارزشمند متفکران و اندیشمندان شرکت‌کننده در این نشست را به چاپ رساندند.

روزنامه پرتیراژ الوطن در گزارش خود می‌نویسد: همایش باشکوه "فرهنگ بیداری، اعتدال و همزیستی مسالمت‌آمیز" با حضور جمع کثیری از نخبگان فرهنگی و نمایندگان مجلس الامه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد و دکتر عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران در سخنانی گفت: اخوت اسلامی اصلی‌ترین محور قیام امام، و "کلمه توحید و توحید کلمه" شعار راستین بنیانگذار انقلاب اسلامی بود.

روزنامه الصباح نیز با اختصاص یک صفحه کامل و درج عکس‌هایی از حضور گسترده نخبگان فرهنگی از قول سید عدنان عبدالصمد، رییس کمیسیون بودجه مجلس الامه کویت می‌نویسد: روشنگری و پایداری جمهوری اسلامی زاییده تفکرات امام راحل است که مبتنی بر اسلام ناب محمدی است.

عبدالصمد افزود: تلاش امام برای همزیستی و تفاهم به تقریب مذاهب اسلامی محدود نبوده بلکه همواره در پی برقراری اخوت با همه پیروان همه ادیان اسلامی بوده است.

خالد الدویسان، گزارشگر روزنامه الجریده نیز نوشت: رایزن فرهنگی ایران در سخنانی راز موفقیت و تداوم عزتمندی انقلاب اسلامی را تفاهم، اعتدال، همزیستی مسالمت‌آمیز و پرهیز از افراط و نفریط دانست.

الدوسری نیز با درج مهم‌ترین فرازهای همه سخنرانان همایش به سخنان عبدالهادی الصالح، دبیرکل تجمع میثاق ملی و وزیر پیشین دولت کویت اشاره کرد که امام خمینی (ره) را بزرگ‌ترین رهبر مذهبی شمرد که با طرح‌های تفرقه افکنانه و خشونت بار مقابله کرد، و امروز رهبر معظم انقلاب با دور اندیشی و تدبیر داهیانه همان مسیر را ادامه می دهد.

هم‌چنین گزارش بیان عاکوم، خبرنگار روزنامه فرامنطقه‌یی الانباء در یک صفحه کامل همراه با تصاویر رنگی از حضور شخصیت‌های فرهیخته به چاپ رسیده است. این روزنامه اظهارات محمد السنعوسی، وزیر پیشین اطلاع رسانی را تحت الشعاع قرار داده که می‌گوید: ایران خواهان ثبات و استقرار منطقه است و ما به ایران قدرتمند و پرتوان نیاز داریم.

روزنامه پرتیراژ القبس نیز به نوبه خود گزارش مبسوطی از همایش پرشکوه رایزنی به زیور طبع رسانده و از قول دکتر ناصر العبدلی، رییس جمعیت توسعه دمکراسی کویت می‌نویسد: منطقه به جمهوری اسلامی چشم دوخته است تا با اجرای سیاست‌های دکتر روحانی و پیروی از خط مشی رهبری انقلاب آنان را از بحران گریبان‌گیر کنونی برهاند.

هاله عمران گزارشگر روزنامه عالم الیوم با انعکاس وسیع این همایش و اشاره به دستاوردهای علمی و صنعتی ایران در طول 35 سال گذشته، از قول عبدالحسین السلطان از فعالان برجسته سیاسی کویت می‌نویسد: مهمترین راز موفقیت انقلاب اسلامی اطاعت بی‌چون و چرای ملت از دستورات رهبری است، و ملتی که با تقدیم 60 هزار شهید بزرگ‌ترین دستگاه مخوف امنیتی (ساواک) را منهدم کرد هرگز دست از مبارزه و جهاد بر نمی‌دارد.

علاوه بر جراید الوطن القبس، الانباء، عالم الیوم، الصباح، النهار، الجریدة، الکویتیة و الرای شبکه‌های تلویزیونی الوطن، الشاهد و الکوت با تهیه گزارش‌های مفصلی از این همایش مهم‌ترین عناوین سخنرانان را در بخش‌های خبری خود پخش کردند.

انتهای پیام

کد N121991