۰
یک مقام قضایی تاکید کرد

تربیت مددجویان گامی مهم در رشد اهداف فرهنگی و تربیتی نظام زندانبانی

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
زندان

مدیرکل زندان‌های کرمانشاه گفت: اصلاح و تربیت مددجویان و پیشگیری از کاهش آسیب‌های اجتماعی آنان که اغلب از اقشار محروم جامعه هستند گامی مهم در رشد و تعالی اهداف فرهنگی و تربیتی نظام زندانبانی اسلامی کشور است.

مدیرکل زندان‌های کرمانشاه گفت: اصلاح و تربیت مددجویان و پیشگیری از کاهش آسیب‌های اجتماعی آنان که اغلب از اقشار محروم جامعه هستند گامی مهم در رشد و تعالی اهداف فرهنگی و تربیتی نظام زندانبانی اسلامی کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اژدر اسدبیگی با قدردانی از تعاملات سازنده مسئولان فنی و حرفه‌ای استان به خاطر اهتمام ویژه به توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان با اشاره به بخشی از فعالیت‌های حوزه اصلاحی و تربیتی زندان‌های استان، سعی و تلاش گروهی کارکنان بخش‌های مرتبط در سایه ارتقاء سطح خدمات تامینی و تربیتی را عاملی مهم در ایجاد و راه‌اندازی این مرکز آموزشی در زندان مرکزی خواند.

وی با بیان اهمیت نقش اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان در بازسازی شخصیت اجتماعی آنان افزود: پیگیری و کار شبانه‌روزی خدمت‌گزاران عرصه زندانبانی با برقراری تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط به منظور تحقق اهداف متعالی نظام مقدس اسلامی و رونق دادن به اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان است.

اسدبیگی در ادامه جدیت در انجام این وظیفه خطیر را نشانگر توجه مسئولان امر به اجرای فرامین مقام عظمای ولایت و تأسی از رهنمودهای معظم له در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توصیف کرد.

مدیرکل زندان‌های کرمانشاه با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود و بیان نقش موثر این امر مهم در ارتقاء فعالیت‌های زندانبانی تصریح کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای زندان مرکزی که در رشته‌های شغلی متنوع مطابق با استعدادهای فردی زندانیان با حضور مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آماده بهره برداری شده است، همزمان با آموزش مهارت‌های شغلی امکان تولید برخی محصولات و توانمندسازی مددجویان مستعد در زمینه صنایع دستی را فراهم می‌سازد.

بر اساس این گزرارش، در مراسمی با حضور مدیران کل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و زندان‌های کرمانشاه، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با امکانات و مربی تخصصی در رشته‌های شغلی مختلف به صورت متمرکز در زندان کرمانشاه افتتاح شد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.