در دیدار نائب رئیس مجلس انجام شد

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی از نوسان قیمت‌ها

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: در ایران یک قیمت معین برای اجناس وجود ندارد و این مسئله یکی از مشکلات اقتصادی است که مسئولان باید برای حل آن تلاش کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: در ایران یک قیمت معین برای اجناس وجود ندارد و این مسئله یکی از مشکلات اقتصادی است که مسئولان باید برای حل آن تلاش کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: اکنون در زمان خاصی هستیم و کار شما در متن و اصل است و این در حالی است که موضوعات با اهمیت فراوانی وجود دارد که توجه به آنها لازم است.

وی، کمک به کشاورزان را سبب افزایش تولید و کاهش قیمت‌ها دانست و افزود: مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها از سوی دولت هستند و این امر با تقویت تولید در کشور حاصل می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به مسائل اقتصادی در جامعه امروز، گفت: برخی اجناس گران شده، این در حالی است که قیمت تمام شده ثابت است.

وی، افزایش قیمت‌ها را بی ارتباط با تحریم‌ها توصیف کرد و افزود: در زمینه تورم، مدیریت و نظارت مهم است تا در کل کشور قیمت معین داشته باشیم و این امر تاکنون محقق نشده است و همت مسئولان را طلب می‌کند.

وی تصریح کرد: مسئله گرانی و اقتصاد در داخل کشور هنوز وجود دارد و انتظار مردم این است که هر چه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی شود، چرا که دشمنان در حال فعالیت و گام نهادن در این موضوع هستند.

نوری‌همدانی با اشاره به مذاکرات ژنو، اظهار کرد: دشمنان ما شیاطین بزرگی هستند و در مسائل مربوط به مذاکرات، نباید اجازه داد که افرادی مانند شرمن، علیه جمهوری اسلامی ایران حرف بزنند.

این مرجع تقلید خطاب به نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شما در صحبت‌هایتان از تیم هسته‌ای پشتیبانی کردید، ولی باید حمایت‌ها به گونه‌ای باشد که با عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران منافاتی نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تبلیغات گسترده تکفیری‏‌ها در منطقه، گفت: در روزگار کنونی تکفیری‌ها مبالغ هنگفتی را برای تبلیغ وهابیت هزینه می‌کنند و ما هم باید برای ترویج معارف اهل بیت(ع) سرمایه گذاری کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به لزوم هجرت طلاب و روحانیون، گفت: 2 هزار طلبه در همدان وجود دارد، ولی روستاهای همدان خالی از طلبه است و برخی از مساجد، امام جماعت ندارند بنابراین باید فکری در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، نوری همدانی در پایان بر ضرورت رسیدگی به معیشت مردم به ویژه طلاب تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N121761