یک فعال دانشجویی:

رسانه‌ ملی نباید به حرکت‌های افراطی دامن بزند

سیاسی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: در عملکرد رسانه ملی می‌بینیم که گاهی به حرکت‌های افراطی دامن می‌زند و برخلاف مصلحت کشور از یک جناح طرفداری می‌کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: در عملکرد رسانه ملی می‌بینیم که گاهی به حرکت‌های افراطی دامن می‌زند و برخلاف مصلحت کشور از یک جناح طرفداری می‌کند.

حسن کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در چند وقت اخیر شاهد فضای سیاسی افراط‌گرانه‌ای هستیم که در بین مردم انزجار ایجاد کرده است.

وی با اشاره به آنچه دامن زدن رسانه ملی به این گونه افراطی‌گری‌ها می‌نامید، ادامه داد: اگر عملکرد رسانه ملی را در یک سال اخیر از قبل انتخابات تا به امروز مورد بررسی قرار دهیم متوجه‌ حمایت‌های یک جانبه‌اش از طیفی و مخالفت با دولت می‌شویم. در حالی که رهبر انقلاب و بزرگان نظام از مسائل هسته‌ای دولت و مذاکرات ژنو حمایت خود را اعلام می‌کردند رسانه ملی سعی کرد با تضعیف روحیه و افزایش افراطی‌گری مشکلاتی را ایجاد کند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: هم طرفداران دولت و هم منتقدان آن خواستار مناظره‌هایی در برنامه‌های تلویزیونی شدند، اما صدا و سیما از آن سرباز زده، این در حالی است که برپایی چنین مناظره‌هایی خیلی از گره‌های فکری مردم را باز می‌کند. اگر صدا و سیما این رویکرد را ادامه دهد قطعا در انتخابات آتی مجلس، نزاعات شدیدی بین جناح‌های مختلف خواهیم داشت.

کبیری با بیان این‌که «احزاب و رسانه‌ها در کنترل افراطی‌گری سهم مهمی دارند» گفت: وظیفه‌ی آرام ساختن فضاهای متشنج بر عهده‌ی احزاب و رسانه‌ها است. اگر وابستگی احزاب به دولت کاهش یابد، حزب در زمینه‌ی تاثیرگذاری افکار عمومی پیشرفت می‌کند. همانطور که در انتخابات 24 خرداد شاهد بودیم حزب و بزرگان نظام در جهت‌دهی‌ افکار عمومی موثر بودند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که ما باید از رسانه نیز در جهت آگاه‌سازی مردم استفاده کنیم، نه برای جهت‌دهی افکار آن‌ها.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: رسانه مهمترین ابزار الگوسازی در جامعه است و می‌تواند افکار مردم را به خوبی یا اشتباه شکل بدهد. اگر رسانه‌ها درست حرکت کنند و در ادامه احزاب نیز فعالیت خوبی داشته باشند می‌شود امیدوار بود که برخورد با افراطی‌گری‌ها صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N121645