موج سرمای بی سابقه از جنوب به شمال شرقی آمریکا رسید

بخبندان

نیویورک، ایرنا- موج سرما و یخبندان شدیدی که بسیاری از ایالت های جنوبی آمریکا را فلج کرده و موجب لغو هزاران پرواز دراین ایالت ها شده است از ساعات اولیه صبح امروز به شمال شرقی این کشور رسید.

اداره هواشناسی ملی آمریکا اعلام کرد که ساکنان شهرهای بالتیمور، فیلادلفیا ، بوستون و واشنگتن در نخستین ساعات صبح امروز شاهد نشستن حدود 30 سانتیمتر برف بوده اند و ریزش برف در این شهرها همچنان ادامه دارد.

مسئولین محلی در ایالت های اطراف پایتخت آمریکا از جمله مریلند، ویرجینیا و ویرجینیای غربی با اعلان وضعیت فوق العاده در این ایالت ها از مردم خواسته اند تا حتی الامکان در خانه های خود بمانند.

به گزارش رسانه های محلی در خیابان های اکثر شهرهای این ایالت ها از رفت و آمد افراد و عبور خودرو ها خبری نیست .

مدیریت پرواز های فدرال آمریکا اطلاع داده است که از اوائل صبح پنجشنبه تا کنون بیش از پنج هزار و 500 پرواز درفرودگاه های ایالت های شرقی و جنوبی این کشور شده است.

الیوت آبرامز کارشناس ارشد مراکز هواشناسی ˈاکیو ودرˈ پیش بینی کرده است که در اثربارش باران شدید در بعد از ظهر امروز بخبندان های شبانه ناشی از این باران ها عبور و مرور دراکثر جاده های ایالت های نیویورک و نیوجرسی با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد ادامه بخبندان ها سبب لغو پرواز های بیشتری در سه فرودگاه عمده این ایالت ها خواهد شد.

اروپام ** 2253 **1908
کد N121541