سردار شریف:

رزمایش‌ های سپاه طبق برنامه انجام می‌شود

نیروهای مسلح

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران گفت: رزمایش‌های سپاه طبق برنامه‌های یگانی به پیش رفته و در طول سال انجام پذیرفته و می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اینکه رزمایش های تخصصی و یگانی از برنامه های ثابت سالانه سپاه است اظهار داشت: رزمایش های سپاه در چار چوب برنامه های ابلاغی سالانه و با جدول زمانبندی مشخص معمولا به دو صورت تخصصی و نیز مشترک نیرویی در طول سال 92 انجام پذیرفته و تا پایان سال نیز تکمیل و به اتمام می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس سیاست ها و تدابیر مورد نظر، تعداد اندکی از رزمایش‌های سپاه، بنا به ضرورت و با پیوست‌های رسانه‌ای پیش بینی شده با پوشش خبری همراه است که غالبا این گونه رزمایش ها شامل برنامه‌های مشترک بین نیروهای سه گانه دریایی، زمینی و هوا فضای سپاه و نیز بسیج می‌گردد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برگزاری رزمایش از جمله برنامه‌های سپاه و بسیج برای حفظ و ارتقای آمادگی‌های همه جانبه دفاعی است، تصریح کرد: برگزاری رزمایش از گزینه ‌های مسلم و ثابت سالانه سپاه در عرصه آمادگی های یگانی بوده و رسانه ای شدن آن در چارچوب سیاست های دفاعی کشور و با هماهنگی و اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح انجام می‌پذیرد.

سردار شریف در پایان با رد برخی گمانه زنی‌های رسانه ای تاکید کرد: در آینده نزدیک اخبار افتخار آمیزی از رزمایش‌های سپاه به آگاهی ملت شریف ایران و افکار عمومی جهانیان خواهد رسید.