یک معلم انگلیسی در یمن ربوده شد

القاعده

تهران- ایرنا- یک مقام امنیتی یمن روز پنجشنبه اعلام کرد: افراد مسلح یک معلم انگلیسی را در صنعا پایتخت یمن ربودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این منبع امنیتی یمن اعلام کردکه افراد مسلح ناشناس این معلم انگلیسی را اواخر روزگذشته زمانی که درحال بازگشت از محل کار خود بود، ربودند.

یک دیپلمات غربی نیز ربوده شدن این معلم انگلیسی را توسط افراد مسلح ناشناس تایید کرد.

این مقام امنیتی یمن خاطر نشان کرد: این معلم انگلیسی که هویتش هنوز اعلام نشده، برای سازمان آموزشی AMIDEAST فعالیت می کرد.

براساس گزارش ها، افراد مسلح این معلم انگلیسی را پس از ربودن به مکان نامعلومی منتقل کردند.

این معلم انگلیسی در صنعا درحالی ربوده شد که در تاریخ چهارم فوریه یک مقام امور نفت یمن اعلام کرد افراد مسلح یک کارگر انگلیسی را در صنعا ربودند اما لندن تاکنون خبر ربوده شدن این کارگر را تایید نکرده است.

اواخر ماه ژانویه نیز افراد قبیله ای یک آلمانی را در صنعا ربودند و اعلام کردند که در ازای ازادی وابستگان زندانی شان این گروگان آلمانی را ازاد می کنند.

طی 15 سال اخیر صدها تن در یمن توسط گروه ها و افراد مسلح ربوده شده اند که این امر نشان دهنده ناامنی برای خارجی ها در این کشور است.

علاوه بر قبیله نشینان که برای اهداف خاص خودشان اقدام به ربودن افراد می کنند، شبه نظامیان القاعده نیز در یمن در راستای اهداف خود افراد را می ربایند.

القاعده در شبه جزیره عرب که در ژانویه 2009 آغاز به کار کرد، خطرناک ترین تهدید برای دولت یمن و این کشور محسوب می شود و این در حالی است که آمریکا و عربستان نیز بارها نسبت به گسترش فعالیت القاعده در یمن هشدار داده اند.

اعضای گروه تروریستی القاعده در یمن بارها به اهداف مختلف از جمله نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در یمن حمله کرده اند.

در پنجم دسامبر 2013 حدود 12 عضو القاعده به وزارت دفاع یمن حمله کردند که در این حمله 56 تن کشته و بیش از 100 تن دیگر نیز زخمی شدند.

مترجمام**9234** 1064
کد N121048