رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

موضوع کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها را به صورت جدی در دست پیگیری است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: 270 میلیارد تومان یارانه‌ای است که دولت به غذای دانشجو اختصاص می دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، محمد مهدی زاهدی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان، گفت: موضوع کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها را به صورت جدی در دست پیگیری داریم.

وی افزود: به طور جدی پیگیر کرسی‌های آزاداندیشی در شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم زیرا خواسته رهبر معظم انقلاب نیز است و اعضای کمیسیون بر این باورند که باید این کار انجام شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قرار بود اول مهر امسال یک حرکت جدی در این خصوص انجام شود و ضعف‌های آن برطرف شود.

زاهدی که به برخی پرسش‌های دانشجویان در این دیدار پاسخ می گفت، اظهار کرد: بحث بودجه دانشجویی در دو دهه اخیر سراسری بوده و با مشکلاتی در حوزه بانکی روبرو است.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به اقتصاد پایدار و پویا نیازمندیم که در روش‌های بانکداری، بهره‌وری از منابع مختلف انسانی و غیره تجدید نظر کنیم تا هزینه‌های کشور را کاهش دهیم.

زاهدی با اشاره به اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی حرکتی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و مجلس آن را دنبال می کند؛ هر چند مشکلات بسیاری بر سر راه وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره نرخ غذاها در سلف سرویس دانشگاه ها بیان کرد: 270 میلیارد تومان یارانه ای است که دولت به غذای دانشجو اختصاص می دهد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: پس از آنالیز با مسوولان دولتی قرار شد این پول به صندوق رفاه دانشجویی واریز و اجناس بصورت ملی و کلان خریداری شود و در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد که این موضوع نیز در راستای کاهش هزینه و افزایش کیفیت غذا در کمیسیون تصویب شد.

انتهای پیام

کد N120960