تاکید هند براصلاح ساختار شورای امنیت سازمان ملل

هند,شورای امنیت

دهلی نو - ایرنا - هند به همراه ژاپن، برزیل و آلمان برافزایش تلاش در راستای اصلاح ساختار شورای امنیت سازمان ملل و افزایش تاثیر و اعتبار آن تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، دبیران کل امور سازمان ملل کشورهای عضو گروه چهار (G-4) در نشستی در دهلی نو، حمایت اعضای سازمان ملل برای توسعه شورای امنیت را خواستار شدند.

این چهار کشور تاکید کرده اند که باید در حوزه اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت واقعیت های ژئوپلتیک قرن 21 انعکاس پیدا کند.

در اعلامیه ای که وزارت امور خارجه هند روز پنجشنبه و پس از نشست گروه چهار

منتشر کرد، آمده است: کشورهای عضو گروه چهار (G - 4) با تاکید برلزوم حضور نمایندگان بیشتر و همچنین تاثیرگذاری و شفافیت در شورای امنیت، درباره شرایط انجام اصلاحات درساختار این شورا و تسریع این روند تاکید کردند.

نشست کشورهای عضو گروه چهار دردهلی نو که روز سه شنبه برگزار شد تصریح می کند که تنها با ایجاد چنین اصلاحاتی در شورای امنیت سازمان ملل متحد می توان تاثیرگذاری، اعتبار و مشروعیت آن را افزایش داد.

نمایندگاه گروه کشورهای عضو گروه چهار که مقر آن در نیویورک است در این نشست برتعهد خود برای تشویق اعضای جدید جهت پیوستن به شورای امنیت و همچنین حمایت از کاندیدا شدن یکدیگر تاکید کردند.

آنها افزودند: حضور کشورهای درحال توسعه، بخصوص آفریقای به صورت اعضای دایم و غیردایم برای توسعه شورای امنیت سازمان ملل متحد ضروری است.

نمایندگان گروه G-4 همچنین با ˈسلمان خورشیدˈ وزیر امور خارجه هند دیدار و گزارش پیشرفت و مسیر آینده خود را تشریح کردند.

آساق ** 2165 ** 275 **
کد N120870