حاشیه‌های یک مراسم ختم / تاخیر در خداحافظی احمدی‌نژاد با هدیه "روحانی"‬

مراسم ختم آیت الله موحد ابطحی, محمود احمدی نژاد

مراسم ختم آیت الله سید محمد باقر موحد ابطحی که عصر روز گذشته با حضور مسئولان کشوری و فعلان سیاسی در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد با حاشیه های جالبی همراه بود

مراسم ختم آیت الله سید محمد باقر موحد ابطحی با حاشیه‌های جالبی همراه بود.
 به گزارش آفتاب به نقل از تسنیم، مراسم ختم آیت الله سید محمد باقر موحد ابطحی که عصر روز گذشته با حضور مسئولان کشوری و فعلان سیاسی در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد با حاشیه های جالبی همراه بود:
** در این مراسم ختم،محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان، آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حجت‌الاسلام دعایی، سید شهاب‌الدین صدر، حجت‌الاسلام پناهیان، مرتضی نبوی، علی باقری، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات و حجت‌الاسلام امامی‌کاشانی امام‌جمعه موقت تهران و آیت الله قرهی رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) شرکت کرده بودند.
** اولین چهره شاخصی که برای شرکت در مراسم ختم آیت الله ابطحی خود را به پل مدیریت و دانشگاه امام صادق(ع) رساند محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق بود، وی با پاترول و همراه تیم حفاظتی خود در دوران ریاست جمهوری به محوطه دانشگاه وارد شد و وقتی که با حضور خبرنگاران مواجه شد پس از خوش و بش با آن‌ها، گفت: شماها دانشجوی این دانشگاه هستید که خبرنگاران در پاسخ دادند: نه آقای دکتر؛ خبرنگار هستیم. وی با خنده گفت: "آهان، نگو خبرنگار هستید".
** احمدی نژاد که همراه با سید حسن موسوی رئیس دفتر سابق وی در پاستور به این مراسم شرکت کرده بود وقتی خودروی آیت الله مهدوی کنی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) و رئیس مجلس خبرگان رهبری را دی،د ایستاد و همراه با او و پس از ادای احترام به مقام شهدای گمنام این دانشگاه وارد مراسم ختم شدند.
**رئیس دولت نهم و دهم پس از ترک مراسم با درخواست چند نفر از مردم برای گرفتن عکس روبه رو شد و پس از اینکه با آن‌ها عکس یادگاری گرفت، یکی از افرادی که در اکثر مراسم ختم رجال و مسئولان کشوری شرکت می‌کند، خطاب به احمدی نژاد گفت: دکتر جان خدا پدرت را بیامرزد، من حاج محمد آقا را خواب دیدم و به من گفت: " به محمود بگو من ازش راضی هستم".
** احمدی نژاد زمانی که در حال سوار شدن خودروی خود بود یکی از روحانیون به نزد او آمد و کتابی با عنوان "حمایت از حیوانات در اسلام" را به او هدیه داد.
** حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات هم یکی از وزرای دولت بود که خبرنگاران منتظر خروج او از مسجد دانشگاه امام صادق بودند، وی پس از پایان مراسم وقتی با پرسش خبرنگاران مبنی بر حضور مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مواجه شد گفت: ما مرید شما هستیم و از خبرنگاران شنید که دل به دل راه دارد.
** وزیر اطلاعات سپس با بیان اینکه باید به جلسه‌ای برسم با آروزی موفقیت برای خبرنگاران با تعدادی از محافظان خود از دانشگاه امام صادق خارج شد.
** علی اکبر صالحی رئیس سازمان انژی اتمی هم یکی دیگر از اعضای کابینه دولت تدبیر و امید بود که تاپایان مراسم در مسجد دانشگاه امام صادق حضور داشت و پس از خروج با درخواست یکی از مردم مبنی تعیین وقت برای دیدار با او و معاونان سازمان انرژی اتمی روبه رو شد که از وی شنید: "نامه‌ای بنویس و شماره خود را هم بیاور، حتما پیگیری می کنیم، الان نمی توانم قول قطعی بدهم".
** صالحی همچنین به خبرنگارانی که منتظر او بودند تا به سوالاتشان پاسخ دهد، گفت: اجازه دهید، ماه دیگر با شما صحبت می‌کنم. خبرنگاری باز پرسید" آقای دکترگفته می‌شود بازرسی بازرسان منظم انجام نمی‌شود، پاسخ شما چیست"؟ وی با خنده گفت: شما جواب بدهید. یکبار هم خبرنگاران پاسخ دهند.
** علی باقری مشاور دبیر شورای عالی امنیت ملی هم یکی دیگر از چهره‌هایی بود که توجه خبرنگاران و عکاسان را به خود جلب کرد، وی مصاحبه‌ای انجام نداد اما در فضایی دوستانه با نمایندگان اصحاب رسانه پیرامون مسائل بین المللی و مذاکرات صحبت کرد.
کد N120793