آمریکایی ها علیه باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا شکایت می کنند

شکایت اوباما

تهران - ایرنا - یک گروه سیاسی محافظه کار آمریکایی موسوم به ˈفریدم ورکزˈ Freedomworks به همراه یک سناتور جمهوریخواه درصدد هستند تا از ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری و برخی دیگر از مقامات این کشور در ارتباط با جاسوسی از شهروندان آمریکایی شکایت کنند.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی یورونیوز پنجشنبه گزارش داد:ˈران پلˈ سناتور آمریکایی و یکی از نامزدهای مطرح ریاست جمهوری 2016 آمریکا در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: از طرف خودم و همه آمریکایی هایی که گوشی تلفن همراه دارند، قصد دارم شکایتی را علیه رییس جمهوری آمریکا و در دفاع از متمم چهارم قانون اساسی این کشور تنظیم کنم.

این سناتور جمهوریخواه افزود: در دادگاه این پرسش را مطرح می کنیم که آیا تنها با تکیه بر یک اختیار می توان مکالمات تلفنی هر ˈکاربرˈ را بطور مدام و بدون محدودیت شنود کرد.

بنابراین گزارش ؛ دولت باراک اوباما معتقد است که از قانون سرپیچی نکرده و شنود مکالمات تلفنی را برای مبارزه با تروریسم ضروری خوانده است.

یورونیوز گزارش داد: با این حال و با توجه به اعتراض های گسترده، باراک اوباما در اواسط ماه ژانویه ( اواخر دی) اعلام کرد قصد دارد اصلاحاتی در آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) انجام دهد.

مترجمام **1302**1392
کد N120746