رهبر حزب حرکت ملی خواستار محاکمه نخست وزیر ترکیه شد

اردوغان

آنکارا- ایرنا- ˈدولت باغچه لیˈ رهبر حزب حرکت ملی، دومین حزب مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور خواستار محاکمه ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه، باغچه لی در سخنانی در شهر شابانوزو در استان چانکری با اشاره به ممانعت دولت آنکارا از تحقیقات پرونده ارتشا و فساد مالی در ترکیه گفت: اردوغان باید محاکمه شود تا ثابت شود که در این پرونده دست نداشته است.

وی به تصفیه و برکناری شمار بسیاری از نیروهای پلیس و قوه قضاییه در ترکیه اشاره کرد و گفت: این افراد باید هر چه زودتر به سر کارهای خود بازگردند.

رهبر حزب حرکت ملی با انتقاد از نخست وزیر ترکیه در ممانعت از تحقیقات در پرونده ارتشا و فساد مالی در این کشور پس از نزدیک به دو ماه اظهار داشت: تمامی افرادی که در پرونده ارتشا و فساد مالی در ترکیه نقش داشتند، باید محاکمه شوند.

در عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس و دادستان ترکیه در 26 آذر ماه گذشته شماری از منتسبان به دولت ترکیه، دو نفر از فرزندان وزرای سابق کابینه و برخی فعالان اقتصادی به اتهام اخذ رشوه و فساد مالی دستگیر شدند.

دولت آنکارا این عملیات را به جماعت نور به رهبری ˈفتح الله گولنˈ نسبت داد و شمار بسیاری از نیروهای پلیس و قوه قضاییه منتسب به جماعت گولن را از کار برکنار کرد.

خاورم**230**1504
کد N120601