گسترش اقدامات امنیتی ارتش لبنان در بیروت و ضاحیه جنوبی

ضاحیه,تدابیر امنیتی

بیروت – ایرنا – ارتش لبنان، اقدامات و تدابیر امنیتی را در بیروت و ضاحیه جنوبی آن گسترش داده و ادوات زرهی در ورودی های ضاحیه مستقر و در خیابان ها گشتی زنی می کنند.

به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا ، ارتش لبنان ، ایست و بازرسی ها و موانع را افزایش داده و خودروهای ورودی به ضاحیه را بطور دقیق بازرسی می کند.

قرار است روز یکشنبه آینده در ضاحیه جنوبی بیروت به مناسبت سومین سالگرد شهادت حاج «عماد مغنیه» از فرماندهان مقاومت اسلامی مراسمی تحت عنوان روز شهید برگزار شود.

ارتش لبنان روز چهارشنبه توانست به موفقیت های امنیتی مهمی دست یابد و بعداز اعتراف فوری بازداشت شدگان بویژه « نعیم عباس» مغز متفکر و برنامه ریز انفجارهای تروریستی و کشفیات صورت گرفته بعداز آن، گسترش تدابیر امنیتی در دستور کار ارتش قرار گرفته است.

در همین حال ارتش لبنان که از کشف و ضبط 4 موشک آماده شلیک به مراسم روز یکشنبه روز شهید ( سالروز شهید حاج عماد مغنیه ) در ضاحیه جنوبی بیروت خبر داده است، اعلام کرد که عصر چهارشنبه تعدادی موشک دیگر و انبار تجهیزات ویژه انفجار از جمله مواد منفجره را در محله السعدیات کشف و ضبط کرده است.

براساس این گزارش ، در بیانیه ارتش لبنان آمده است که نیروهای ارتش در حمله ای ضربتی و غافلگیرکننده به خانه ای در محله السعدیات موفق شدند علاوه بر کشف موشک هایی 107 میلیمتری ، وسایل ساخت مواد منفجره، کارت های شناسایی تقلیی و ادوات تهیه این کارت ها را کشف کنند.

براساس بیانیه ارتش لبنان ، این موفقیت ها بدنبال اعترافات « نعیم عباس» تروریست خطرناک که صبح چهارشنبه در بیروت بازداشت شد، بدست آمده است.

بدنبال اعترافات این تروریست فلسطینی الاصل که از سرکردگان گروه تروریستی تکفیری گردان های « عبدالله عزام» است، دو خودرو بمب گذاری شده در بیروت و منطقه بقاع لبنان کشف و بمب های کارگذاشته شده در آنها که هر کدام بیش از یکصد کیلوگرم وزن داشتند، خنثی شد.

این خودروها قرار بوده است در ضاحیه جنوبی بیروت از جمله نزدیک شبکه خبری المنار وابسته به حزب الله لبنان منفجر شوند.

نیروهای ارتش لبنان همچنین 3 زن سرنشین خودرو بمب گذاری شده در منطقه بقاع و عنصر انتحاری که قرار بود خودرو کشف شده در بیروت را منفجر کند، بازداشت کردند.

در بیانیه ارتش لبنان آمده است که تحقیقات از بازداشت شدگان برای کشف برنامه های تروریستی و شناسایی و بازداشت دیگر عناصری که در آنها دست دارند اعم از انتحاری ها و پشتیبانی کنندگان جنایات تروریستی ادامه دارد.

خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داد که ارتش لبنان« قیس جنیدت» یک شهروند سوری را که نارنجک و بمب های دست ساز با خود حمل می کرد، در ایست و بازرسی العیرونیه – الضنیه بازداشت کرده است.

خاورم ** 1324
کد N120578