دیدار مسئولین شاخه‌ جوانان احزاب مختلف لبنان با سفیر کشورمان

همزمان با سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسئولین حدود بیست حزب و جمعیت از طوایف مختلف شیعه، سنی، مسیحی و دروزی لبنان با غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در محل سفارت کشورمان دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان جوانان لبنانی ضمن اعلام همبستگی و تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی ایران و مسیر مقاومت، موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران بویژه در زمینه‌های سیاسی و‌ علمی را به ملت و مسئولین کشورمان تبریک گفتند.

رکن‌آبادی با اشاره به حماسه سیاسی مشارکت 72 درصدی ملت ایران در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را مبتنی بر حمایت از حق و عدالت در همه نقاط جهان توصیف کرد.

وی با اشاره به مشارکت میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور و همچنین با اشاره به حضور گسترده سفرای کشورهای مختلف جهان و شخصیت‌های سیاسی از همه احزاب و طوایف لبنان در مراسمی که ازسوی سفارت کشورمان به همین مناسبت در بیروت برگزار شد، عزت و اقتدار والای نظام جمهوری اسلامی ایران را ناشی از ثبات و استقامت مردم در مسیر حق و عدالت و آرمان‌های انقلاب اسلامی برشمرد.

سفیر کشورمان ضمن تأکید بر موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در اهتمام به امور مسلمین و همه مستضعفان و مظلومان و مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیستی، برنامه‌های استکبار جهانی و حامیان رژیم اشفالگر قدس برای ضربه زدن به مقاومت را محکوم به شکست دانست.

وی درخصوص مذاکرات هسته‌ای ضمن بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در پیگیری روند برنامه هسته‌ای خود، هدفی جز استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را دنبال نکرده و هیچ مانعی را نیز بر سر راه پیشرفت علمی خود نمی‌پذیرد، افزود: مذاکره با کشورهای 1+5 و امضای توافق چارچوب حاکی از نیات صلح‌آمیز جمهوری اسلامی در قبال توسعه فن آوری هسته‌ای و عزم کشور در جهت رفع ابهام و ایجاد اعتماد است.

انتهای پیام

کد N120521