زاکانی: کسی که معتقد به جدایی دین از سیاست است، غیرخودی به حساب می‌آید

فارس نوشت:

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پنجمین روز از همایش بیداری دانشجویی و استحکام ساخت درونی نظام در دانشگاه یزد 

با اشاره به گروه‌ها و ارتباط آنها با نظام اسلامی اظهار داشت: گروه‌های بی‌تفاوت و غیرسیاسی، غیرخودی‌ها و گروه‌های خودی،‌ سه گروهی هستند که ارتباط آنها با نظام تعریف شده و مشخص است.

وی تاکید کرد: گروه‌های بی‌تفاوت از فعالیت در عرصه‌های سیاسی پرهیز دارند که این گروه همواره در معرض خطر هستند و غیرخودی‌ها اغلب آنها را به نفع خود مصادره می‌کنند.

زاکانی ادامه داد: غیرخودی‌ها نیز به طور مشخص در مقابل نظام صف‌آرایی می‌کنند که نمونه آنها فتنه‌گران سال 88 هستند اما نظام تا زمانی که آنها دست به اسلحه نبرده‌اند، کاری با آنها ندارد و آنها از حقوق شهروندی برخوردارند.

وی ادامه داد: گروه‌های خودی نیز به انقلاب و نظام دلبستگی دارند و در راه آرمان‌های انقلاب همواره در تلاش هستند و حتی دست به جانفشانی و فداکاری نیز می‌زنند و مخالفت خود با دشمنان را به طور علنی اعلام می‌کنند.

زاکانی، مواجهه مدبرانه با دو گروه اول و پرهیز از دشمن‌انگاری در گروه سوم را بهترین راه و تکلیف همگانی خواند.

وی با بیان اینکه خودی‌ها نیز به سه گروه تقسیم شده‌اند؛ افرادی که جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند، کسانی که از ولایت فقیه عقب افتاده‌اند و گروهی که با ولایت فقیه همراه هستند.

زاکانی خاطرنشان کرد: گروه اول به بدنه انقلاب و وحدت خودی‌ها بیشترین آسیب را وارد می‌کنند، گروه دوم الگوهای غربی را دنبال می‌کنند و احتمال سلطه‌پذیری در آنها بالاست و گروه سوم به دنبال ساخت جامعه‌ای با الگوی اسلامی بر اساس الگوی پیشرفت هستند.

وی تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلات گروه‌های خودی این است که گروه‌های عقب مانده از ولایت و جلو افتاده از ولایت، مرز خود را با غیر‌خودی‌ها مشخص نکرده‌اند و این امر بر لزوم هوشیاری ما می‌افزاید زیرا اگر کسی اصلاح‌طلب یا کارگزار باشد، غیرخودی نیست و شورای نگهبان هم وی را تایید می‌کند اما اگر کسی فتنه‌گر شد و اعتقادات نادرست نظیر جدایی دین از سیاست را دنبال کرد، غیرخودی به حساب می‌آید.

زاکانی با تاکید بر حفظ وحدت در میان گروه خودی‌ها تاکید کرد: برخی خودی‌ها خطرناک‌تر از غیرخودی‌ها عمل می‌کنند اما لازم است به خود بیایند و با حفظ وحدت ملازم و همراه رهبری باشند.

/212 29

کد N120445