در دیدار سفیر آلمان در تهران با مدیرعامل ایرنا صورت گرفت؛

تاکید بر تقویت همکاری های رسانه ای میان ایران و آلمان

دیدار با مدیر عامل ایرنا

تهران - ایرنا - «میکائیل بارون فون اونگرن-اشترنبرگ» (Michael Baron von Ungern-Sternberg) سفیر آلمان در تهران با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، با محمد خدادی مدیرعامل این خبرگزاری دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرعامل ایرنا و سفیر آلمان در این دیدار، ضرورت تقویت همکاری های رسانه ای میان دو کشور از جمله تقویت همکاری میان خبرگزاری جمهوری اسلامی و خبرگزاری آلمان «د.پ.آ» را مورد تاکید قرار دادند.

خدادی با ارائه خلاصه ای از سوابق و فعالیت های خبرگزاری جمهوری اسلامی، نقش رسانه را در ایجاد صلح، ثبات و امنیت منطقه و فراهم کردن بسترهای لازم برای توسعه اقتصادی کشورها غیرقابل انکار دانست و تاکید کرد: ایرنا آماده گسترش همکاری سازنده با رسانه های مختلف جهان از جمله رسانه های آلمان است.

سفیر آلمان نیز در این دیدار، رسانه را از مهم ترین ابزار پیشرفت به ویژه در دنیای امروز دانست و تقویت روابط و همکاری های رسانه ای میان کشورها را عامل مهم برای ایجاد زمینه های تقویت روابط همه جانبه توصیف کرد.

سفیر آلمان در تهران ضمن ملاقات با مدیرعامل ایرنا، از بخش های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی از جمله اتاق خبر بازدید کرد و در جریان روند تولید خبر و فعالیت های این خبرگزاری قرار گرفت.

همکاری جمهوری اسلامی و د.پ.آ از سال 1355 با امضای موافقتنامه همکاری خبری میان دو خبرگزاری بطور رسمی آغاز شد و این موافقتنامه در مقطع های مختلف در گذشته تمدید شده است.

در جریان دیدار روز دوشنبه سفیر آلمان در تهران با مدیر عامل ایرنا، دو طرف بر ضرورت گسترش بیش از پیش همکاری میان خبرگزاری های رسمی ایران و آلمان تاکید کردند.

سیام ** 1723**1572
کد N120392