کشته شدن 9 تن در حمله به منزل افسر پلیس پاکستان در پیشاور

پلیس پاکستان اعلام کرد: مردان مسلح ناشناس خانه یک افسر پلیس این کشور را با پرتاب نارنجک دستی مورد حمله قرار داده و سپس با مسلسل 9 نفر از مردان حاضر در خانه را به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را که اوایل صبح امروز (چهارشنبه) رخ داد قبول نکرده است. این حمله در حومه شمال‌غربی شهر پیشاور رخ داد. روز سه شنبه نیز افراد ناشناسی با پرتاب نارنجک به داخل سینمایی در شهر پیشاور 13 تن را کشتند.

مذاکرات صلح میان نمایندگان دولت پاکستان و شبه نظامیان طالبان در شهر اسلام‌آباد در حال انجام است. دو طرف قرار است ظاهرا در جریان برگزاری انتخابات حملات خود را متوقف کنند هرچند که آتش بس رسمی میان آن‌ها برقرار نشده است.

هنوز مشخص نیست که چرا این مردان مسلح خانه یک افسر پلیس را که کشته شده هدف قرار دادند.

وی یک بازرس پلیس پاکستان بود که روز یکشنبه گذشته در درگیری مسلحانه با شبه نظامیان کشته شد.

به گفته اعجاز خان محمد مهمند، رئیس پلیس شهر پیشاور نزدیک به 12 تن صبح امروز چهارشنبه به سوی دیوارهای خانه وی نارنجک پرتاب کرده و پس از آن وارد خانه شده و مردان حاضر در خانه را با استفاده از مسلسل کلاشینکف به قتل رساندند. آن‌ها همچنین زنان و کودکان را از مردان جدا کردند.

پلیس پاکستان گفت که این شبه نظامیان ابتدا به سوی خانه این مقام پلیس نارنجک پرتاب کرده و پس از آنکه اعضای خانواده وی از خانه خارج شدند به سوی آن‌ها آتش گشوده و همه آن‌ها را کشتند.

همسایگان این فرمانده شبه نظامی اظهار داشتند که وی به پلیس پاکستان در دستگیری بسیاری از شبه نظامیان کمک کرده و این موضوع باعث خشم آن‌ها و قتل وی شده است. آن‌ها تصریح کردند که چند ماه پیش این خانه مورد حمله قرار گرفت و در جریان این حمله سه تن کشته شدند. مسئولیت این حمله را نیز هیچ گروهی تقبل نکرده است.

انتهای پیام

کد N120229